Pissan hajun hävitys huonekaluista?

Anonyymi-ap

Moido! Onko kokemusta miten hävittää huonekalujen jaloista kissanpissan haju, niin ettei kissa sitä enää haistaisi ja uudelleen pissaisi? Saisiko hajun todella pois maalilla, lakalla, petsillä, tms ettei kissankaan nenä sitä erota enää? Muutan keväällä enkä tahtoisi kissan pissaavan uudessa kodissa huonekalujen jalkojen juureen enkä tahtoisi luopua huonekaluista, jos hajun saisi jaloista pois.

7

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puhdistusliinat esimerkiksi. Kissa merkkaa paikat, jos siellä on likaa tai kissa on stressaantunut.

    • Anonyymi

      Millaisia puhdistusliinoja tarkoitat? Tavallisia rättejäkö, joihin laittaa saippuaa?

    • Anonyymi

      siis saippualla ei haju lähde.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Karkotesprayta koetin joskus pissapaikkaan, mutta kissa vaihtoi vaan paikkaa.


    • Anonyymi

      Ei muuta kuin huonekalut vaihtoon jos kissan pissa haisee nissä.Kissa pissa usein materialeihin kun ei ritävän usein kakka ja pissa pakkuja oteta kissan hiekka astiasta pois ja ei pestä sitä Hiekka astiaa hiekan vaihdossa edes 1 kerta viikossa. Leikamattomat kissat merkkaavat reviirin virtsalla. Kissa myös osoittaa mieltä jos olet ottanut kissan mutta on yksin paljon kotona.Hirveä haju kissan pissan.Kun se tulee rappukäytävän asunosta missä kissasta oikeasti ei huolehdita.Ja sen kodin aivan varmasti tietää mistä se haju tulee,On niin voimakas. Ehkä omistajalle totututtu haju kuten tupakan haju?Eivät kumpaakaan haista itse!

    • Anonyymi

      Huonekalujen vaihto. Tulevaisuus huolehdi kissan hiekan vaihto laadukkaasen kissan hiekaan.Päivittäin kakka ja pissa paakut sieltä pois. 1 kerta viikossa. Koko hiekan vaihto ja alusastian pesu.Kissan sterilisaatio heti kun tulee sukukypsäksi!Jos edelämainitut asiat ok? syytä varaa aika eläinlääkärille ja tutkituttaa kissasi miksi kusee nurkkiin? Sisäelin sairauksissa eri kissa laskee aleen.Kerrostaloissa wc-tiloista hoitamattoman kissan astian kusen hajut tulee ilmaston kautta muihin asuntoihin kuin asunnon posti laatikosta rappuun,Kissan kusen haju niin voimaksas.Et petä sitä gloriten ymm.aineilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      138
      4750
    2. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      109
      2434
    3. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      64
      1568
    4. 58
      1310
    5. Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan

      Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E
      Maailman menoa
      158
      1201
    6. Näin asia on

      Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
      Ikävä
      10
      1186
    7. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      261
      1177
    8. Ajattele, miten häviävän pieni

      todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim
      Ikävä
      49
      886
    9. Aavistan tai oikeastaan

      tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast
      Ikävä
      34
      877
    10. Pieni vinkki miehelle

      Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.
      Ikävä
      39
      810
    Aihe