Minkä ikäisenä

Anonyymi-ap

Minkä ikäisenä teillä alkoi erektiohäiriöt?
Itsellä ei mitään ongelmia ollut vielä vähän päälle parikymppisenä. Seisoi kuin rautatanki ihan itsestään kun naisen kanssa oli ja kondomienkin kanssa seksi sujui.
Joskus 23-24 -vuotiaana aloin huomata ongelmia ettei erektio enää pysynyt pystyssä pitkään ilman fyysistä kosketusta. Naisen seurassa kyllä suudellessa vielä jonkinlainen erektio tuli. Kondomien kanssa seksi ei enää onnistunut. Joko paikalleen laittaessa erektio hiipui tai loppui pannessa. Ilman kondomia kyllä yleensä onnistui jos ehti laittaa munan sisään ennenkuin se alkoi pehmetä.
Hiljalleen vuosien myötä tilanne sitten paheni. Paljoa ei naisten kanssa tullut oltua tekemisissä kun nämä ongelmat söivät itsetuntoa. Joskus kuitenkin tuli sänkyynkin päädyttyä. Reilu kolmekymppisenä ei enää naisen seurassa alkanut itsestään seistä ja muutenkin homma oli melkoista epäonnistumista, joskin joskus vielä onnistuikin.

Nyt reilu nelikymppisenä ei kyllä seksistä tule enää mitään. Naisen seurassa ei saa oikein seisomaan eikä seisokki ole tarpeeksi vahva että saisi edes sisään. Eikä oikein viitsi näitä noloja tilanteita enää itselleen hommatakaan.
Runkkaaminen vielä onnistuu, tosin siinäkin joskus tuntuu erektion alkavan heiketä.

Lääkärissä joskus 26-vuotiaana kävin kyselemässä apuja, mutta eipä siellä oikein mitään osattu sanoa. Sanottiin vain ettei tuon ikäisellä pitäisi näitä ongelmia olla.

3

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tupakoitko, onko ylipainoa, onko hormonitasot tutkittu? Erektio-ongelmat ovat yleensä yli 65-vuotiaitten eläkeläisten juttuja. Siksi varmaan lääkärit ovat olleet ymmällään.

      • Anonyymi

        En tupakoinut, ei ollut ylipainoa, en juuri juonutkaan. Aikoinaan kun kävin näistä 26-vuotiaana urologilla, hormooneita tutkittiin ja vaikka mitä. Rahaa paloi (yksityislääkäri), mutta mitään vikaa tai apua ei löytynyt. Eikä oikein ymmärrystäkään että alle 30-vuotiaalla tälläisiä ongelmia olisi. Lähinnä lääkärit olivat vain vaivaantuneita ja halusivat minusta eroon. Sitten luovutin avun etsimisen, melko hävettävää tämä itsellekin oli. Painoin vain asian pois mielestäni, mikä onnistuikin kun välttelin naiskontakteja.


    • Anonyymi

      Kait menit erikoislääkärille, että terkkarin yleislääkärille?! Yleisten kirjoitusten perusteella pornoriippuvaisille voi ns, pitkässä juoksussa käydä noin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2428
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2322
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      15
      1810
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1622
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      52
      1582
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      915
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      837
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      787
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      758
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe