Minkä ikäisenä teillä alkoi erektiohäiriöt?
Itsellä ei mitään ongelmia ollut vielä vähän päälle parikymppisenä. Seisoi kuin rautatanki ihan itsestään kun naisen kanssa oli ja kondomienkin kanssa seksi sujui.
Joskus 23-24 -vuotiaana aloin huomata ongelmia ettei erektio enää pysynyt pystyssä pitkään ilman fyysistä kosketusta. Naisen seurassa kyllä suudellessa vielä jonkinlainen erektio tuli. Kondomien kanssa seksi ei enää onnistunut. Joko paikalleen laittaessa erektio hiipui tai loppui pannessa. Ilman kondomia kyllä yleensä onnistui jos ehti laittaa munan sisään ennenkuin se alkoi pehmetä.
Hiljalleen vuosien myötä tilanne sitten paheni. Paljoa ei naisten kanssa tullut oltua tekemisissä kun nämä ongelmat söivät itsetuntoa. Joskus kuitenkin tuli sänkyynkin päädyttyä. Reilu kolmekymppisenä ei enää naisen seurassa alkanut itsestään seistä ja muutenkin homma oli melkoista epäonnistumista, joskin joskus vielä onnistuikin.
Nyt reilu nelikymppisenä ei kyllä seksistä tule enää mitään. Naisen seurassa ei saa oikein seisomaan eikä seisokki ole tarpeeksi vahva että saisi edes sisään. Eikä oikein viitsi näitä noloja tilanteita enää itselleen hommatakaan.
Runkkaaminen vielä onnistuu, tosin siinäkin joskus tuntuu erektion alkavan heiketä.
Lääkärissä joskus 26-vuotiaana kävin kyselemässä apuja, mutta eipä siellä oikein mitään osattu sanoa. Sanottiin vain ettei tuon ikäisellä pitäisi näitä ongelmia olla.
Minkä ikäisenä
3
371
Vastaukset
- Anonyymi
Tupakoitko, onko ylipainoa, onko hormonitasot tutkittu? Erektio-ongelmat ovat yleensä yli 65-vuotiaitten eläkeläisten juttuja. Siksi varmaan lääkärit ovat olleet ymmällään.
- Anonyymi
En tupakoinut, ei ollut ylipainoa, en juuri juonutkaan. Aikoinaan kun kävin näistä 26-vuotiaana urologilla, hormooneita tutkittiin ja vaikka mitä. Rahaa paloi (yksityislääkäri), mutta mitään vikaa tai apua ei löytynyt. Eikä oikein ymmärrystäkään että alle 30-vuotiaalla tälläisiä ongelmia olisi. Lähinnä lääkärit olivat vain vaivaantuneita ja halusivat minusta eroon. Sitten luovutin avun etsimisen, melko hävettävää tämä itsellekin oli. Painoin vain asian pois mielestäni, mikä onnistuikin kun välttelin naiskontakteja.
- Anonyymi
Kait menit erikoislääkärille, että terkkarin yleislääkärille?! Yleisten kirjoitusten perusteella pornoriippuvaisille voi ns, pitkässä juoksussa käydä noin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka343504- 113038
- 1372651
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032625Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742595- 411418
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61228Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3961135Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos501033Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6870