Minkä ikäisenä

Anonyymi-ap

Minkä ikäisenä teillä alkoi erektiohäiriöt?
Itsellä ei mitään ongelmia ollut vielä vähän päälle parikymppisenä. Seisoi kuin rautatanki ihan itsestään kun naisen kanssa oli ja kondomienkin kanssa seksi sujui.
Joskus 23-24 -vuotiaana aloin huomata ongelmia ettei erektio enää pysynyt pystyssä pitkään ilman fyysistä kosketusta. Naisen seurassa kyllä suudellessa vielä jonkinlainen erektio tuli. Kondomien kanssa seksi ei enää onnistunut. Joko paikalleen laittaessa erektio hiipui tai loppui pannessa. Ilman kondomia kyllä yleensä onnistui jos ehti laittaa munan sisään ennenkuin se alkoi pehmetä.
Hiljalleen vuosien myötä tilanne sitten paheni. Paljoa ei naisten kanssa tullut oltua tekemisissä kun nämä ongelmat söivät itsetuntoa. Joskus kuitenkin tuli sänkyynkin päädyttyä. Reilu kolmekymppisenä ei enää naisen seurassa alkanut itsestään seistä ja muutenkin homma oli melkoista epäonnistumista, joskin joskus vielä onnistuikin.

Nyt reilu nelikymppisenä ei kyllä seksistä tule enää mitään. Naisen seurassa ei saa oikein seisomaan eikä seisokki ole tarpeeksi vahva että saisi edes sisään. Eikä oikein viitsi näitä noloja tilanteita enää itselleen hommatakaan.
Runkkaaminen vielä onnistuu, tosin siinäkin joskus tuntuu erektion alkavan heiketä.

Lääkärissä joskus 26-vuotiaana kävin kyselemässä apuja, mutta eipä siellä oikein mitään osattu sanoa. Sanottiin vain ettei tuon ikäisellä pitäisi näitä ongelmia olla.

3

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tupakoitko, onko ylipainoa, onko hormonitasot tutkittu? Erektio-ongelmat ovat yleensä yli 65-vuotiaitten eläkeläisten juttuja. Siksi varmaan lääkärit ovat olleet ymmällään.

      • Anonyymi

        En tupakoinut, ei ollut ylipainoa, en juuri juonutkaan. Aikoinaan kun kävin näistä 26-vuotiaana urologilla, hormooneita tutkittiin ja vaikka mitä. Rahaa paloi (yksityislääkäri), mutta mitään vikaa tai apua ei löytynyt. Eikä oikein ymmärrystäkään että alle 30-vuotiaalla tälläisiä ongelmia olisi. Lähinnä lääkärit olivat vain vaivaantuneita ja halusivat minusta eroon. Sitten luovutin avun etsimisen, melko hävettävää tämä itsellekin oli. Painoin vain asian pois mielestäni, mikä onnistuikin kun välttelin naiskontakteja.


    • Anonyymi

      Kait menit erikoislääkärille, että terkkarin yleislääkärille?! Yleisten kirjoitusten perusteella pornoriippuvaisille voi ns, pitkässä juoksussa käydä noin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      58
      11922
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      58
      4984
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      297
      3061
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      193
      2947
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      135
      2081
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      21
      1341
    7. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      38
      1254
    8. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      100
      1234
    9. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      220
      1177
    10. En luota sinuun

      en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv
      Ikävä
      70
      949
    Aihe