Minkä ikäisenä teillä alkoi erektiohäiriöt?
Itsellä ei mitään ongelmia ollut vielä vähän päälle parikymppisenä. Seisoi kuin rautatanki ihan itsestään kun naisen kanssa oli ja kondomienkin kanssa seksi sujui.
Joskus 23-24 -vuotiaana aloin huomata ongelmia ettei erektio enää pysynyt pystyssä pitkään ilman fyysistä kosketusta. Naisen seurassa kyllä suudellessa vielä jonkinlainen erektio tuli. Kondomien kanssa seksi ei enää onnistunut. Joko paikalleen laittaessa erektio hiipui tai loppui pannessa. Ilman kondomia kyllä yleensä onnistui jos ehti laittaa munan sisään ennenkuin se alkoi pehmetä.
Hiljalleen vuosien myötä tilanne sitten paheni. Paljoa ei naisten kanssa tullut oltua tekemisissä kun nämä ongelmat söivät itsetuntoa. Joskus kuitenkin tuli sänkyynkin päädyttyä. Reilu kolmekymppisenä ei enää naisen seurassa alkanut itsestään seistä ja muutenkin homma oli melkoista epäonnistumista, joskin joskus vielä onnistuikin.
Nyt reilu nelikymppisenä ei kyllä seksistä tule enää mitään. Naisen seurassa ei saa oikein seisomaan eikä seisokki ole tarpeeksi vahva että saisi edes sisään. Eikä oikein viitsi näitä noloja tilanteita enää itselleen hommatakaan.
Runkkaaminen vielä onnistuu, tosin siinäkin joskus tuntuu erektion alkavan heiketä.
Lääkärissä joskus 26-vuotiaana kävin kyselemässä apuja, mutta eipä siellä oikein mitään osattu sanoa. Sanottiin vain ettei tuon ikäisellä pitäisi näitä ongelmia olla.
Minkä ikäisenä
3
486
Vastaukset 3
- Anonyymi
Tupakoitko, onko ylipainoa, onko hormonitasot tutkittu? Erektio-ongelmat ovat yleensä yli 65-vuotiaitten eläkeläisten juttuja. Siksi varmaan lääkärit ovat olleet ymmällään.
- Anonyymi
En tupakoinut, ei ollut ylipainoa, en juuri juonutkaan. Aikoinaan kun kävin näistä 26-vuotiaana urologilla, hormooneita tutkittiin ja vaikka mitä. Rahaa paloi (yksityislääkäri), mutta mitään vikaa tai apua ei löytynyt. Eikä oikein ymmärrystäkään että alle 30-vuotiaalla tälläisiä ongelmia olisi. Lähinnä lääkärit olivat vain vaivaantuneita ja halusivat minusta eroon. Sitten luovutin avun etsimisen, melko hävettävää tämä itsellekin oli. Painoin vain asian pois mielestäni, mikä onnistuikin kun välttelin naiskontakteja.
- Anonyymi
Kait menit erikoislääkärille, että terkkarin yleislääkärille?! Yleisten kirjoitusten perusteella pornoriippuvaisille voi ns, pitkässä juoksussa käydä noin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid111737En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene42529Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50485- 36482
Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi18455Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.98413Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33411- 46363
Martina ja Muhis vaan ystäviä
Selityksiä tältä tyrkyltä löytyy, eikö kehtaa puuma sanoa, että seurustelemme. " Tää nyt on tämmönen alku vielä". Eiköhä130362- 32355