Tänään on Suomessa seurakuntavaalien äänestyspäivä. Seurakuntavaalit ovat ainoat vaalit joissa jo 16-vuotiaat voivat äänestää, hyvä juttu. Paitsi Hyrynsalmella. Täällä ei saa äänestää kukaan. On kait tämä jo meleko törkeätä.
Seurakuntavaalit
Anonyymi-ap
8
782
Vastaukset
- Anonyymi
Mä äänestin jo ennakkoon. Jaloillani.
- Anonyymi
ON niitä sisäpiirin juttuja tämä paikallinen sopuvaali.
- Anonyymi
Kirkkovaaleissa ehokas 666 sai yhtä vaille kaikki äänet.
- Anonyymi
Olisit asettunut ehdokkaaksi niin ei tarvitse itkeä turhanpäiväistä asiaa. Ihme änkyröitä siellä Hyrynsalmella .
- Anonyymi
Kirkkoon pittää kuuluva jotta voipi
- Anonyymi
Näinhän se menee sopuvaaleissa.
- Anonyymi
Demokratia ei toteudu..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2562348- 1921704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä501389Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad581088- 41856
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä32821Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .26794Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23788Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647