Tänään alkaa siellä jalkapallon MM-ottelut.
On kiistanalainen paikka poliittisesti.
Qatarissa pelataan jalkapalloa
13
96
Vastaukset
- Anonyymi
Pimut käy usein Dohassa ja fanit lukee ne Seiskasta
Seiska on alan johtava media Suomessa
Qatarin on erinomainen Dohan uutistoimisto al Jazeera
Pääministeri kutsuu matut Suomeen kannattaa lähteä heti
https://www.aljazeera.com/amp/news/2015/9/5/finnish-pm-offers-his-home-to-asylum-seekers - Anonyymi
Siellä on isäntämaa pelikentällä tänään.
Ennustan, että Qatar voittaa. - Anonyymi
70 plussassa on pitkä ketju aiheesta. Kyseessä on ihmisoikeusasiat.
- Anonyymi
Koska hesari alkaa käsitellä itse futista, kun se on useana päivänä päivitellyt kisojen myöntämistä, olosuhteita, kalleutta, orjatyötä, korruptiota ja ihmisoikeuksia lisäksi lukijan mahdollista boikotointia kisojen katsomista tv: sta.
On siinä siunailtu oikein urakalla, kuulostaa tekopyhyydeltä.- Anonyymi
Varmaan huomenna, koska tänään oli ekat matsit eikä Qatar voittanut,
vaikka ecuadorilaiset oli lahjottu häviämään :D
- Anonyymi
Varmasti kuulostaa tekopyhältä sen pöntön mielestä, joka ei asiassa näe mitään
häikkää. - Anonyymi
On tekopyhää panetella Quataria kisojen vuoksi. Työntekijät ovat sinne tulleet vapaaehtoisesti. Eivät liene tottuneet rivakkaan työntekoom.
- Anonyymi
Kivasti huomattu. Eivät ehkä ole tottuneet kuolemaankaan työmaalla, mutta suuressa maailmassa sitä saa oppia moneen.
Suositeltavaa työmatkaa kaikille työttömyydestä kärsiville.
- Anonyymi
Qatarista vois saada ostettua maakaasua, jos hyvin käy.
- Anonyymi
Minä kun en jalkapallosta mitään ymmärrä, niin kysyin lapselta, mikä siinä on ideana. Hän vastasi, että noi vihreet haluaa potkaista pallon oikealle ja noi valkoiset vasemmalle noiden pylväiden väliin tohon verkkoon. Minä sanoin, että olenkin juu kuullut sen, ja tiedän, että silloin on paitsio.
Lapsi nauroi.
No sitten ne vihreät potkaisivat, verkko heilui ja kuului älämölöä. Kysyin mitäs nyt, ja lapsi vastasi: "Paitsio".
Niin että kait minä olen aika jyvällä potkupallosta. - Anonyymi
Meillä taas 5 vuotias lapsenlapsi on kovasti kiinnostunut jalkapallotähdestä: Messiini.
Itsellä ei siitä ole hajuakaan.- Anonyymi
Messini pelasi tänään Argentiinan joukkueessa.
Pelin lopputuloksesta ei ole tietoa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Messini pelasi tänään Argentiinan joukkueessa.
Pelin lopputuloksesta ei ole tietoa.Argentiina hävisi Saudi-Arabialle 1-2
Huono suoritus Argentiinalta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site906076Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto534461SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574202SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963799Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73543Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1042642SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502513Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352439Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492158Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val71505