Millun etuoikeudet

Miksi Millu saa nukkua ilman huomautuksia kauemmin kuin muut ? Miksi Millu saa nuuskaa erikoiseriä taloon joita kantaa takin sisällä kaappiin ? Voi luoja. Tästäkö oikeesti leivotaan voittajaa ?
16299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Pahoin pelkään. Vittumiinakin sai milloin mitäkin noccoo ja mässyä kun kinusi päiväkirjahuoneessa.

Äänestä

Voi luoja jos historia toistaa itseään.

Äänestä

Tuotanto suosii.

Äänestä

Millu on tuotannon suosikki, siksi sai vielä jäädä taloon. Näkeehän sen kun saa eniten ruutuaikaa koosteissa. Siksi olen alkanut inhota koko ohjelmaa, pitäisi olla tasapuolisia kaikkia asukkaita kohtaan.

Äänestä
  • Samaa mieltä viime vuoden kausi oli pohjanoteeraus. Nyt Miillu länkyttä koosteissa koko ajan päiväkirjahuoneessa ja muutenkin ruudussa koko ajan. Tuotanto ei saisi ketään suosia kuten Vittumiinaa viime vuonna. Ja nyt alkaa taas näyttämään siltä että voittajaa junaillaan taas.

    Äänestä

Eilen oli se, että kuka pelastetaan ensin turvaan. Ihmiset yrittivät laittaa ääniään Reeolle ja Heidille, mutta tuli ilmoitus virheestä.

No, Mia pääsi turvaan ja yhtäkkiä Reeon äänipykälät nousivat huimasti.
Äänet eivät menneet läpi äänestysajan puitteissa, mutta kun Mia saatiin turvaan, niin äänet Reeolle tuli näkyviin.

Tästä asukkaasta siis todella leivotaan voittajaa tänä vuonna!

Äänestä
  • BB syyttää osuuspankkia siutä, ettei äänet menny läpi. Miten selittyy se, ettei mennyt heidänkään, joilla ei ole mitään tekemistä kyseisen pankin kanssa??

    Äänestä

  • Ja kuka uskoo tuohon äänestykseen en minä ainakaan.

    Äänestä

Tuotanto on valinnut voittajan jo hyvän aikaa sitten. Palkkejahan voidaan nostaa ja laskea miten sattuu. Ei minunkaan äänet menneet perille.

Äänestä
  • Siinä sitten näättä ei rehellistä peliä ollu koskaan.ei viime vuonna eikä näköjään tänäkään vuonna.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Siinä sitten näättä ei rehellistä peliä ollu koskaan.ei viime vuonna eikä näköjään tänäkään vuonna.

    Eli samaa rataa taas kuten viimevuonna kun latasin Akille ääniä. Eivät menneet läpi ja näin leivottiin Vittumiinasta suuri voittaja. 🤣 Aivan kuin vaalit Pohjois-Koreassa!

    Äänestä

Tai äänestykset Venäjällä

Äänestä

Saas nähdä miten tämä 24 h tehtävä on pedattu Millulle. Ilmeestä näki että oli tietoinen tulevasta.

Äänestä
  • Millu siellä jo kyselee että joko peli alkoi että pääsee takamatkalta voittoon. Perkele.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Millu siellä jo kyselee että joko peli alkoi että pääsee takamatkalta voittoon. Perkele.

    Millu kuuluu kuulemma nelosen tuotantoon. En tiedä millä konstin...

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Millu kuuluu kuulemma nelosen tuotantoon. En tiedä millä konstin...

    Ilmankos se saa riehua mielin määrin,eihän sitäkään kukaan täällä usko , että voitti sunnuntain äänestyksen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi Millu saa nukkua ilman huomautuksia kauemmin kuin muut ? Miksi Millu saa nuuskaa erikoiseriä taloon joita kantaa takin sisällä kaappiin ? Voi luoja. Tästäkö oikeesti leivotaan voittajaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu