Miksi Millu saa nukkua ilman huomautuksia kauemmin kuin muut ? Miksi Millu saa nuuskaa erikoiseriä taloon joita kantaa takin sisällä kaappiin ? Voi luoja. Tästäkö oikeesti leivotaan voittajaa ?
Millun etuoikeudet
16
226
Vastaukset
- Anonyymi
Pahoin pelkään. Vittumiinakin sai milloin mitäkin noccoo ja mässyä kun kinusi päiväkirjahuoneessa.
- Anonyymi
Voi luoja jos historia toistaa itseään.
- Anonyymi
Tuotanto suosii.
- Anonyymi
Millu on tuotannon suosikki, siksi sai vielä jäädä taloon. Näkeehän sen kun saa eniten ruutuaikaa koosteissa. Siksi olen alkanut inhota koko ohjelmaa, pitäisi olla tasapuolisia kaikkia asukkaita kohtaan.
- Anonyymi
Samaa mieltä viime vuoden kausi oli pohjanoteeraus. Nyt Miillu länkyttä koosteissa koko ajan päiväkirjahuoneessa ja muutenkin ruudussa koko ajan. Tuotanto ei saisi ketään suosia kuten Vittumiinaa viime vuonna. Ja nyt alkaa taas näyttämään siltä että voittajaa junaillaan taas.
- Anonyymi
Eilen oli se, että kuka pelastetaan ensin turvaan. Ihmiset yrittivät laittaa ääniään Reeolle ja Heidille, mutta tuli ilmoitus virheestä.
No, Mia pääsi turvaan ja yhtäkkiä Reeon äänipykälät nousivat huimasti.
Äänet eivät menneet läpi äänestysajan puitteissa, mutta kun Mia saatiin turvaan, niin äänet Reeolle tuli näkyviin.
Tästä asukkaasta siis todella leivotaan voittajaa tänä vuonna!- Anonyymi
BB syyttää osuuspankkia siutä, ettei äänet menny läpi. Miten selittyy se, ettei mennyt heidänkään, joilla ei ole mitään tekemistä kyseisen pankin kanssa??
- Anonyymi
Ja kuka uskoo tuohon äänestykseen en minä ainakaan.
- Anonyymi
Tuotanto on valinnut voittajan jo hyvän aikaa sitten. Palkkejahan voidaan nostaa ja laskea miten sattuu. Ei minunkaan äänet menneet perille.
- Anonyymi
Siinä sitten näättä ei rehellistä peliä ollu koskaan.ei viime vuonna eikä näköjään tänäkään vuonna.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä sitten näättä ei rehellistä peliä ollu koskaan.ei viime vuonna eikä näköjään tänäkään vuonna.
Eli samaa rataa taas kuten viimevuonna kun latasin Akille ääniä. Eivät menneet läpi ja näin leivottiin Vittumiinasta suuri voittaja. 🤣 Aivan kuin vaalit Pohjois-Koreassa!
- Anonyymi
Tai äänestykset Venäjällä
- Anonyymi
Saas nähdä miten tämä 24 h tehtävä on pedattu Millulle. Ilmeestä näki että oli tietoinen tulevasta.
- Anonyymi
Millu siellä jo kyselee että joko peli alkoi että pääsee takamatkalta voittoon. Perkele.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millu siellä jo kyselee että joko peli alkoi että pääsee takamatkalta voittoon. Perkele.
Millu kuuluu kuulemma nelosen tuotantoon. En tiedä millä konstin...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millu kuuluu kuulemma nelosen tuotantoon. En tiedä millä konstin...
Ilmankos se saa riehua mielin määrin,eihän sitäkään kukaan täällä usko , että voitti sunnuntain äänestyksen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky74825Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot444704Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va1813856Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty433617Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun1133574Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm653072Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1122031Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys
Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo121090Elämäni rakkaus
Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten63897- 93812