Kehitysvammaisia ei hyväksy terveet

Anonyymi-ap

Kehitysvammaliitto on todennut 30 000 Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena kykenee normaali palkkatyöhön mutta te terveet ihmiset ette hyväksy Lievän älyllisen kehitysvamman saaneita töihin.

Ja lievän älyllisen kehitysvamman saaneet ihmiset on todettu on ainoa kehitysvamman taso joka kykenee jos työhön valmentajan tarkoitus on että se ohjaaja ettekä te terveet.

Jos lievän älyllisen kehitysvamman saaneena osaa yksin käydä vessassa, suihkussa, ostaa ruokaa ja ei ole koskaan tarvinnut edunvalvontaa niin ne ovat tuo 30 000 jotka kykenevät maksaa myös veroja.

0

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Metsamanin muru kissa kuollut

        Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
        Tuusniemi
        133
        1645
      2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

        Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
        Maailman menoa
        144
        851
      3. Kysymys

        Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
        Sinkut
        224
        838
      4. Töysä otsikoissa

        Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
        Alavus
        35
        755
      5. Lähdetkö kanssani

        syömään joskus😘
        Ikävä
        73
        747
      6. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

        En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
        Ikävä
        47
        727
      7. 52
        692
      8. Tapailtaisko nainen

        Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
        Ikävä
        63
        608
      9. Mitä haluaisit kysyä

        kaivatultasi juuri nyt?
        Ikävä
        80
        608
      10. Mistäkö haaveilen

        Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
        Ikävä
        29
        561
      Aihe