Taitaa tulla kannukseen Kannuslisän lisäksi.
Ilmainen päivähoito
Anonyymi-ap
7
313
Vastaukset
- Anonyymi
Faktaa?
- Anonyymi
Ei kai 🤔
- Anonyymi
Toivottavasti ei, jokainen hoitakoon itse lapsensa, ellei, niin sukulaiset sitte.
- Anonyymi
Siitähän on puhuttu jo koko vuosi. Joko on kirjattu talousarvioon vai onko ylläripylläri. Ainakin keskustasta ja demareista löytyy kannattajia.
- Anonyymi
Lestadiolaisille etuja taas.
- Anonyymi
Ei se lestojen elämään vaikuta.
Mutta hyvä että tuulimyllyrahoilla mahdollistettaisiin vanhempien työssäkäyntiä. On win-win tilanne kaikille ja toimii houkuttimena muuttamaan Kannukseen.
- Anonyymi
Nytkin oli tietona että hoitopaikat ei riitä. Tuleeko uusi päiväkoti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1334707Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv752696Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?841715Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 47905
- 66902
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122863Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N72855Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799