Eli kyselisin, että mahtaisiko täältä löytyä muita seksuaalivåhemmistöihin kuuluvia liikuntarajoitteisia?
Olen itse 34v. lesbo pk-seudulta. (Seksuaalisuuteen liikuntarajoitteeni eivät vaikuta, olen hyvinkin seksuaalinen ja seksuaalisesti monipuolinen ihminen.)
Jos täältä löytyy jotakuta mainittua samanhenkistä jota kiinnostaa jutella, niin laita vaikka viestiä? :) Voin jutella mielelläni myös muuta kautta, (aluksi esim. sähköpostilla tms). :)
Muita seksuaalivåhemmistöön kuuluvia?
Anonyymi-ap
2
349
Vastaukset
- Anonyymi
Viestisi on jo viime vuoden puolelta, mutta vastaan kuitenkin.. Eli itse olen reilu 4kymppinen pyörätuolia käyttävä lesbo, eli kyllä meitä on muitakin.. =) Minullakaan vamma ei seksuaalisuuteen vaikuta, kumppanin löytäminen näin tuolilaisena ei vaan ole helppoa. Liian usein ennakkoluulot esteenä, eikä ihmistä nähdä ns. "tuolin ohi"..? Minä asun kaiken lisäksi itä-Suomessa pienellä paikkakunnalla, joten täällä vertaiset ovat vähissä..
- Anonyymi
Eikös ilman omaa tahtoa toisten vuoksi yksinolevakin ole vähemmistössä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18211326
- 575392
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462627- 392313
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131811Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441745Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta381403Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371319Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61246Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut261219