1986 Monkey kilpiin

Anonyymi-ap

1986 vuosimallin aito Honda Monkey pitäisi saada kilpiin ja rekisteröintikatsastuksenhan se vaatii. Mitä hilppeitä pitää olla kiinni ja toimia, että menee läpi? Vakio pitää olla ja valot ainakin etu ja taka, jarrujen pitää toimia, vilkkuja ei tarvii, mutta pitääkö olla töötti vaikkei vielä -86 tööttiä alunperin ollutkaan vaan tuli vasta -87?

8

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Milestäni jos ei sitä silloin vaadittu niin ei vaadita nytkään.

    • Anonyymi

      Kyllä vanhoissakin mopoissa piti jokin äänimerkki olla. Vaikka fillarin kilikello. En muista koska tuli vaatimus sähköisestä äänimerkistä.

      • Anonyymi

        Mikähän se on tässä alunperin ollut se äänimerkinantolaite? Minkäänlainen sähköinen tööti se ei ainakaan ole ja tuskin pyöränkellonkaan kanssa on tehtaalta tullut ulos.

        Nyt jos töötin laitan, niin se on laitettava akkukin kun töötti ei vaihtovirralla toimi, kuten valot tässä. -87 tuli akku, joka on vain tööttiä ja vapaavaloa varten.


    • Anonyymi

      On niitä vaihtovirtatööttejä ollut mopoissa jo 50-luvulta lähtien.

      • Anonyymi

        Niin se pappa-Tunturi -tyyppinen vauvanrääkäisy"töötti" :D kuuluu ja varoittaa todella hyvin


    • Anonyymi

      Mulla on 83 vuoden manki ja meni katsastuksesta läpi kun katsoi vain runkonumeron

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      48
      2529
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2507
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2392
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      66
      2184
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      32
      1897
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      103
      1739
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      1195
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1044
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      41
      1025
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      59
      932
    Aihe