1986 vuosimallin aito Honda Monkey pitäisi saada kilpiin ja rekisteröintikatsastuksenhan se vaatii. Mitä hilppeitä pitää olla kiinni ja toimia, että menee läpi? Vakio pitää olla ja valot ainakin etu ja taka, jarrujen pitää toimia, vilkkuja ei tarvii, mutta pitääkö olla töötti vaikkei vielä -86 tööttiä alunperin ollutkaan vaan tuli vasta -87?
1986 Monkey kilpiin
8
424
Vastaukset
Milestäni jos ei sitä silloin vaadittu niin ei vaadita nytkään.
- Anonyymi
Kyllä vanhoissakin mopoissa piti jokin äänimerkki olla. Vaikka fillarin kilikello. En muista koska tuli vaatimus sähköisestä äänimerkistä.
- Anonyymi
Mikähän se on tässä alunperin ollut se äänimerkinantolaite? Minkäänlainen sähköinen tööti se ei ainakaan ole ja tuskin pyöränkellonkaan kanssa on tehtaalta tullut ulos.
Nyt jos töötin laitan, niin se on laitettava akkukin kun töötti ei vaihtovirralla toimi, kuten valot tässä. -87 tuli akku, joka on vain tööttiä ja vapaavaloa varten.
- Anonyymi
On niitä vaihtovirtatööttejä ollut mopoissa jo 50-luvulta lähtien.
- Anonyymi
Niin se pappa-Tunturi -tyyppinen vauvanrääkäisy"töötti" :D kuuluu ja varoittaa todella hyvin
- Anonyymi
Laita siihet töötti!
https://www.biltema.fi/polkupyorat/pyorailyvarusteet/lasten-pyorailytarvikkeet/aanitorvi-2000018628 - Anonyymi
Mulla on 83 vuoden manki ja meni katsastuksesta läpi kun katsoi vain runkonumeron
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514535Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1272971Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412732Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 541302
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031072- 471065