1986 Monkey kilpiin

Anonyymi-ap

1986 vuosimallin aito Honda Monkey pitäisi saada kilpiin ja rekisteröintikatsastuksenhan se vaatii. Mitä hilppeitä pitää olla kiinni ja toimia, että menee läpi? Vakio pitää olla ja valot ainakin etu ja taka, jarrujen pitää toimia, vilkkuja ei tarvii, mutta pitääkö olla töötti vaikkei vielä -86 tööttiä alunperin ollutkaan vaan tuli vasta -87?

8

430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Milestäni jos ei sitä silloin vaadittu niin ei vaadita nytkään.

    • Anonyymi

      Kyllä vanhoissakin mopoissa piti jokin äänimerkki olla. Vaikka fillarin kilikello. En muista koska tuli vaatimus sähköisestä äänimerkistä.

      • Anonyymi

        Mikähän se on tässä alunperin ollut se äänimerkinantolaite? Minkäänlainen sähköinen tööti se ei ainakaan ole ja tuskin pyöränkellonkaan kanssa on tehtaalta tullut ulos.

        Nyt jos töötin laitan, niin se on laitettava akkukin kun töötti ei vaihtovirralla toimi, kuten valot tässä. -87 tuli akku, joka on vain tööttiä ja vapaavaloa varten.


    • Anonyymi

      On niitä vaihtovirtatööttejä ollut mopoissa jo 50-luvulta lähtien.

      • Anonyymi

        Niin se pappa-Tunturi -tyyppinen vauvanrääkäisy"töötti" :D kuuluu ja varoittaa todella hyvin


    • Anonyymi

      Laita siihet töötti!
      https://www.biltema.fi/polkupyorat/pyorailyvarusteet/lasten-pyorailytarvikkeet/aanitorvi-2000018628

    • Anonyymi

      Mulla on 83 vuoden manki ja meni katsastuksesta läpi kun katsoi vain runkonumeron

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      118
      6844
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      46
      4523
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      72
      3682
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2694
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      28
      2421
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1896
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      198
      1388
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1214
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      36
      1021
    10. Pahastuisitko

      Jos tietäisit, että katselen lähes päivittäin kuviasi? Miehelle
      Ikävä
      88
      878
    Aihe