Muutkin kuin minä näyttävät viisastuneen Lifa Air -huijauksen jälkeen.
Näin päättelen ja iloitsen, juuri kerrotun uutisen Sijoitusasuntojen annin epäonnistumisen perusteella.
LifaAir-huijauksen takia päätin, etten enää koskaan osallistu pienten yhtiöiden anteihin, ja neuvon kaikkia muitakin tekemään samoin.
LIstausannit (Lifa Air, Sijoitusasunto)
3
376
Vastaukset
- Anonyymi
Tamtron taitaa myös jäädä torsoksi. Ainakaan se ei tullut täyteen niin nopeasti että anti olisi keskeytetty heti. Jotenkin outoa että tällaisessa maailmantilanteessa vielä yritetään rahastaa hölmöimpiä.
- Anonyymi
Yleensä uuden yhtiön kohdalla kannattaa odottaa muutama kuukausi listautumisesta tai hieman enemmänkin ennen osakkeiden ostoa. Silloin näkee, onko firmalla sijoittajien luottamusta eli käytännössä mahdollisuuksia tuottavaan toimintaan. Tämä pätee erityisesti yhtiöihin, joiden toiminta on ennen pörssiin siirtymistä ollut vähäistä.
- Anonyymi
Viikon kuluttua eli 01.12.2022 lähtien Helsingin pörssissä kaikkien osakkeiden kaupankäynti muuttuu anonyymiksi kun välittäjätiedot salataan pörssin päätöksellä.
Viime aikainen useamman yhtiön ryntäys on sopivasti ajoitettu niin, että jos annissa kerrottuun tarinaan uskotaan ja listautuminen onnistuu, niin kaupankäynti alkaa vasta joulukuussa ja silloin treidataan valot sammutettuina. Kaikenlainen vilunki jää piiloon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226049- 292130
- 1771962
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101133Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.661114Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007- 73997
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24902Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765