Suomalaiset putinistit järjestivät ”ystävyysmatkan” Pietariin: Sotilaille vietiin lahjoja ja medialle kerrottiin, että Suomea hallitsevat fasistit:
Maanpetturit vauhdissa
19
651
Vastaukset
- Anonyymi
Propagandaa. Kuka viisas tuollaista tekee?
- Anonyymi
ei kukaan !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei kukaan !
onko totta ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
onko totta ?
puttenistit
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
onko totta ?
ja uusia tapauksia ilmenee !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
puttenistit
huh puttenistejä
- Anonyymi
onko edes totta ?
- Anonyymi
mitä ihmettä tämä on.
- Anonyymi
medialle kerrottiin, että Suomea hallitsevat fasistit:????
- Anonyymi
jaa niinkö ?
- Anonyymi
eikös heinola ollut ystävyyskaupunki kun tuli piestanyn rantatiekin.
- Anonyymi
Suomessa on pieni, mutta sitkeä joukko, joka toitottaa Kremlin sanomaa Ukrainan sodan oikeutuksesta, Suomen alistumisesta Naton, USA:n ja globaalistieliitin vasalliksi tai jopa Suomen valmistautumisesta hyökkäykseen Venäjää vastaan. Tähän ryhmään en sotke Puheenvuorossakin esiintynyttä Väyrystä tai hosupettereistä höpisevää evp-kenraalia, heidän sanomansa ovat vielä jollakin tavoin käsitettäviä.
Kovan linjan putinistien joukkoon kuuluu ensinmäkin kommunistijääriä, joille aate on hämärtynyt, mutta yhtäkaikki paha tulee aina lännestä ja hyvä idästä. Eläkkeellä oleva toimittaja Leena Hietanen lienee hyvä esimerkki, hänen bloginsa tihkuu vihaa Yhdysvaltoja vastaan. Suurta merkitystä näillä Hietasen kaltaisilla henkilöillä tuskin on, he voivat syytää netissä tarinoitaan, mutta yhteydet Venäjään jäänevät olemattomaksi.- Anonyymi
Ottaen huomioon että Tarja Halonen, Erkki Tuomioja ja Paavo Lipponen sekä moni muu on edustanut Suomea ajaen samalla vieraan maan asiaa…nämä on oikeasti niitä vaarallisimpia, on tälläkin hetkellä.
- Anonyymi
Nordlingin lievästi sanottuna sekopäiset sepustukset eivät anna aihetta enempään. Juttua tulee, järkeä ei. Tähänkin hän tietysti vastaa jollain vuodatuksella, jossa ydintarina on se, että Putinin ja Venäjän toimia pitäisi vain auttamatta ymmärtää ja ennen kaikkea hyväksyä. Kuuluu samaan sarjaan näiden muidenkin ymmärtäjien kanssa, joille ymmärtäminen tarkoittaa ”kompromissia”, missä hyökännyt pitäisi palkita jollakin, että se suostuisi lopettamaan hyökkäyksensä, vaikkei ole sillä mitään saavuttanut. Nordling selittää olevansa neutraali ja hakevansa erilaisia, valtavirrasta poikkeavia selitysmalleja. Toisaalta, Kremlin valtavirtaa hän ei kyseenalaista eikä osoita mitään aukkoja tämän toiminnassa.
Semmoinen ymmärtäjä hän. - Anonyymi
suomea hallitsevat fasistit 😂
- Anonyymi
mitäs kommareita nämä ovat.
- Anonyymi
stasin agentteja.
- Anonyymi
Suomea hallitsevat fasistit
- Anonyymi
Suomalaiset putinistit
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1144422Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572528Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?791657Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21843
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39802
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789- 62768