Vapaat Hasot

Anonyymi-ap

https://www.haso.fi/fi/kohteet/vapaat-asunnot tuossa ois lista vapaista Hasoista, nyt ripeästi hakemaan asuntoa vaikka ne ei sijaitsekkaan kantakaupungissa. Uusien Hasojen rakentaminen näyttää vaikeutuneen ja Jätkäsaaren Samoansaaren rakentaminen toteutuu ehkä vasta vuonna 2024.

8

1095

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suurimmasta osasta näitä asuntoja on jo tarjoukset lähteneet eli ovat jo käytännössä siis menneet.

    • Anonyymi

      Tässä on kai kyse Helsingistä?

    • Anonyymi

      Täytyy olla 100% tupakointi kielletty. Noissa kohteissa osalla sopimus sallii tupakoinnin ja vuosia tupakoivien naapurina asuneena vaatimus savuttomuudesta on ehdoton. Pelottaa ajatuskin että taas taas tupakankäryä huoneeseen kun parvekeoven avaa kesähelteellä ja yöllä.
      Kun vain onnistaisi, en edes asu Hesasssa mutta olen asunut siellä joskus monia vuosia. Olisi jännää palata takaisi hesalaiseksi.

      • Anonyymi

        Mietityttää vain, pääseekö noihin vaikka asuisi Nokialla? Hesasta työpaikan perässä ensin Vaasaan sitten Nokialle..hmm.. jos menisi ensin Kristiinankaupunkiin..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mietityttää vain, pääseekö noihin vaikka asuisi Nokialla? Hesasta työpaikan perässä ensin Vaasaan sitten Nokialle..hmm.. jos menisi ensin Kristiinankaupunkiin..

        Ensi vuonna pääsee, vaikka asuisi Rovaniemellä. Yksi numero kelpaa koko Suomen alueella. Voi muuttaa työn perässä ihan vapaasti.


    • Anonyymi

      Pääseehän nytkin, jos on oikean alueen numero.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      183
      6642
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      152
      1867
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1608
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1330
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      49
      1073
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      41
      991
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      962
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      899
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      248
      881
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      849
    Aihe