Onko jollakin tietoa? Jotain toimintaa siellä näyttää olevan pitkästä aikaa.
Joko Rolls ja Kotipizza aukeaa
22
2057
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tietoa, mutta toimintaa näyttänyt olevan viikon ajan. Toivon mukaan aukeaaa pian!
- Anonyymi
Olis jo korkea aika.
- Anonyymi
Eikai Rolls ja kotipizza aukea ollenkaan? Jotain muuta sielä värkätään
- Anonyymi
Oliko Rollsin mainokset poistettu😢, olin näkevinäni niin...
- Anonyymi
Lisäaine sotkuja myydään joka kylässä?
- Anonyymi
Kannukseen tulee kuulemma uusi super pizzeria jostain Kokkolasta edullisia burgereita ja grillituotteita jokin todella suuri paikallinen ketju sieltä on tulossa
- Anonyymi
Hinnat on kyllä kaikkea muuta kuin edullisia kun katsoo kotisivuilta. Kannuksessa saa esim pitsaamosta kotimaista palvelua takuulaadulla ilman vittuiluja.
- Anonyymi
Täällä on kyllä jo, jokaiselle oma ruokapaikka. Eikö vois laittaa, jotain muuta. Elokuvia, ois kiva käydä katsomassa. Tai lidl.
- Anonyymi
Turtle.
Toivottavasti hyvää ruokaa😋🤏- Anonyymi
Ei näyttänyt kehuja saaneen. Ylimielistä palvelua, palanutta pitsaa ym ym Elokuvateatteri olisi paras vaihtoehto tähän kylään.
- Anonyymi
Nyt on käyty, ensimmäisen ja viimeisen kerran. Se oli siinä.
- Anonyymi
Kuolee tuppukylä, kaikki lähdössä, vain hullu täällä alkaa yrittämään.
- Anonyymi
YKSIKÄÄN yrittäjä joka vähääkään ymmärtää yritystoiminnasta EI avaa kannukseen yhtään ruokapaikkaa. LIIKETOIMINTASUUNNITELMAA tehdessä ja asiakaskuntaa laskiessa huomaa ettei yritykselle ole mitään taloudellista pohjaa. Ruokapaikkoja on jo nyt aivan liikaa. 4 paikasta pitsaa, 3 paikasta grilliruokaa ja pitsaa, 4 paikkaa lounasta ja yksi etninen ravintola. Lisäksi ärrältä jotain mättöä.
- Anonyymi
Totta turiset: eikö tämä kiinteistön omistaja JK vois keksiä tilojen käytölle jotain ihan muuta kuin hampurilais-/pizzasyöttölää jotain baaria... näitähän täällä kyläsessä on jo ennestäänkin ;)
- Anonyymi
Sinä et ainakaan ymmärrä mitään liiketoiminnasta.
- Anonyymi
liikenne ympyrään jos rakentais olis enemmän näkyvillä
- Anonyymi
Kansa tarvii evästä joka päivä.
- Anonyymi
Kannuksessa paljon lihavia kun ruokaa tuputetaan joka paikassa!
- Anonyymi
Hoikkia urheilijoita on paljon.
- Anonyymi
Totta lihavia ja laiskoja ihmisiä. Epäsiistejä ja syövät pizzeria tai grilliruokaa. Sivistys kaukana. Ei edes kauniita naisia missään?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1718441KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527590Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521603662Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542785Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432050- 1262046
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211751