Ilmalämpöpumpun sulatus

Syksyllä ostettiin uusi Toshiba premium lämpöpumppu, ja nyt kun on pakkasia alkanut jo olemaan niin pumppu sulattelee(suhisee ja rohisee) monta kertaa päivässä(n.parin tunnin välein). Onko normaalia?
5812
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko normaalia täältä kysyä käyttöohjeeseen perehtymisen sijaan ?

Äänestä

Minulla on Toshiba Premium. Ulkokoneella oli ääntä. Naapurit alkoivat jo kysellä. Mitä minä teen? Muuten kone oli aika hyvä.

Äänestä
  • Myy tai lahjoita naapurille joka kyselee sitä.

    Äänestä

Täältä kysely on asiallista ja turhaa palstan aktivointia !

Äänestä
  • Miksi sitten täällä roikut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Syksyllä ostettiin uusi Toshiba premium lämpöpumppu, ja nyt kun on pakkasia alkanut jo olemaan niin pumppu sulattelee(suhisee ja rohisee) monta kertaa päivässä(n.parin tunnin välein). Onko normaalia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu