Vuokravakuus

Anonyymi-ap

Vapaiden markkinoiden vuokra-asuntojen vakuudet on hirveitä Pohjois-Karjalassa. Onko muualla näin. Pienen yksiön vuokravakuus on lähes 2 kuukauden vuokran suuruinen.

5

506

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      1-3 kk vuokra on tavallinen käytäntö. Yksityisen vuokranantajan kanssa kannattaa neuvotella, jos vakuus tuntuu liian suurelta.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        https://igglo.com/vuokravakuus/ tää on tätätpäivää jos ei satu itsellä olemaan ko. summaa takataskussa.

        "https://igglo.com/vuokravakuus/ tää on tätätpäivää jos ei satu itsellä olemaan ko. summaa takataskussa."

        Niin, jos vuoranantaja tuon hyväksyy. Itse välitän vuora-asuntoja pk-seudulla ja vuolralaisen pitää kyllä maksaa vakuus ihan omalla rahalla, muuten ei tipu asuntoa.


    • Anonyymi

      Mitäs siihen sanotte, kun rikkaat SDP:n kansanedustajat saa liitoilta vuokra-avustusta? Lukekaa tämän päivän lehdistä miten demarit toimii. Vakuudet on ihan oikein ja irtisanomisaikoja pitää lyhentää rajusti. Joku turva pitää omistajallakin olla näitä asuntojen hajottajia kohtaan. Omistajalla pitää olla oikeus 2 kuukauden välein käydä esim. isännöitsijän kanssa tarkastamassa asunnon kunto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5430
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1432
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      105
      941
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      841
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      813
    6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      812
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      799
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      787
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      784
    10. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      773
    Aihe