Minusta on järkyttävää yhteiskunnan varojen haaskausta

Anonyymi-ap

ja typerää holhousta, että koulussa järjestetään erikoistilanteita uskonnon opetukseen VANHEMPIEN uskonnon mukaan. Me eletään yhteiskunnassa ja monessa asiassa mennään enemmistön mukaan. Tekisi monen höyryuskovaisen perheen lapsille vaan hyvää osallistua toistenkin uskontojen tunnille.

Lopettakaa poliitikot turha holhous ja koittakaa keksittyä olennaiseen. Kukaan ei mene pilalla siitä, että astuu välillä oman kuplansa ulkopuolelle. Suvaitsevaisuus on paljon hyödyllisempi taito kuin ihmisten lokerointi. Ihmiset eivät ole sokerista ja jokaisen pitää joskus joustaa.

Lapset oikeasti kärsivät vanhempiensa valinnoista. Lapsi haluaa vain kuulua porukkaan.

T. Ateisti

5

126

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samoin on todella järkyttävää, että lapsia pakotetaan opettelemaan Ruotsin kieltä, siis Suomalaisia lapsia pakotetaan opettelemaan Ruotsinkieltä ? ?

      Tämä on todellä järkyttävää, ja eletään jo vuotta 2022, ja pakotetaan Lapsia ! ? ! ?

      • Anonyymi

        Mikäli ei joissain asioissa olisi pakkoja, niin osa porukasta luistelisi koulun läpi oppimatta mitään. Olisiko se hyvä lopputulos, että 16-vuotias ei osaisi kunnolla lukea tai ei osaisi mitään muuta kieltä?


    • Anonyymi

      Lopetetaan koko uskonto ois parempi

    • Anonyymi

      Uskonnolliset asiat pitäisi pitää koulun ulkopuolella ! Nehän on henkilökohtaisia valintoja elämässä.
      Lasten tulisi saada elää ilman mitään pakko uskontoa siis vaan lapsina,sitten voivat itse aikuisena päättää oman suuntansa elämässä ä
      Joten moni lapsi on saanut traumoja aikuistuessaan kun heidät on pakotettu elämään vanhempiensa uskollisen suuntauksen mukaisesti .
      Ei tällä vuosi tuhannella enää pitäisi olla näitä juttuja tapeetilla

    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      🍒 Tyttö, jolla on hellä kieli ja huulet -> https://cum4.fun/?/fi017647473mv

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      88
      4397
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      20
      2817
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2684
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1886
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1736
    6. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      152
      1530
    7. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      125
      1511
    8. Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?

      Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin
      Sinkut
      111
      1471
    9. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      282
      1409
    10. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      94
      1360
    Aihe