Onko kukaan ikinä lukenu? Ne on ehkä vähän mauttomia, mutta jotkut on ihan hyviä :D
Tässä linkki http://www.cybamall.com/paskafani
Paska Ankka
8
14396
Vastaukset 8
Todella räävittömiä juttuja, mutta niin pirun hauskoja kuitenkin. Jotkut ovat ehkä turhankin roiseja... Mutta parhaimmillaan todella loistavaa huumoria. Ei todellakaan mitään lasten Aku Ankkaa...
- Mä....
Noi seksistiset hölmöilyt ei kyllä naurata pätkääkään mut noi huume aiheiset on aika hauskoja
- gsdfgsdf
Ihan hyvää ajankulua.
- essoo.nam
jotkut on vähän tylsiä. toistetaan vaan samaa paskaa kokoajan.
mutta on muutamat ihan hauskojakin ;)
"no vittu joo! me oltiin menos ettiin atlantista mut toi eläkeläinen veti käsijarrusta ku se luuli että tiellä olis ollu joku saatanan väinämöinen! jumalauta!"
xD - Toope-setä
Ei toimi linkki paska-ankkoihin! Mihin ne on hävinnyt? Parasta huumoria mitä ikinä on suomen kielellä tehty!
- ...
Aku Ankka -lehden kanta Paska-Ankkaan :
Suomen Aku Ankka -lehden toimituksen edustajan mukaan Aku Ankka ei instituutiona ole eikä voi olla pilanteon ulkopuolella, eikä heillä ole teknisiä resursseja estää Paska-Ankka -sarjakuvien leviämistä verkossa. Toimituksen edustajan kanta on kuitenkin jyrkästi Paska Ankan vastainen sekä sarjakuvien "loukkaavan mauttomuuden" että tekijänoikeusrikkomusten vuoksi.
Toimituksen edustaja katsoo, että lehdistä luvatta varastetut sarjakuvat, joista ainoastaan puhekuplat on muutettu, ovat törkeitä ja mauttomia kopioita, jotka rikkovat tekijänoikeuslainsäädäntöä. Tämän vuoksi toimituksen edustaja on yleensä neuvotellut Paska-Ankka -sivuja sisältävän palvelimen takana olevan Internet-palveluntarjoajan kanssa kyseisen materiaalin poistamisesta. Kaikissa tapauksissa, joissa palvelimen ylläpitäjä on tavoitettu, Paska Ankat on poistettu palvelimilta.
Haettu osoitteesta http://fi.wikipedia.org/wiki/Paska_Ankka- yhgj
Toimituksen edustaja katsoo, että lehdistä otetut sarjakuvat, joista ainoastaan puhekuplat on muutettu, ovat ihania ja tärkeitä kopioita, jotka eivät rikkovat tekijänoikeuslainsäädäntöä.
- paska fani
muka rikos ketäs toi muka haittaa musta paska ankka on parast mitä oon lukenu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 102903
- 96824
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki50634Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen31580Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.5521- 46515
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää42475- 53456
Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle17446- 45437