Paska Ankka

Hemuli

8

14256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Todella räävittömiä juttuja, mutta niin pirun hauskoja kuitenkin. Jotkut ovat ehkä turhankin roiseja... Mutta parhaimmillaan todella loistavaa huumoria. Ei todellakaan mitään lasten Aku Ankkaa...

    • Mä....

      Noi seksistiset hölmöilyt ei kyllä naurata pätkääkään mut noi huume aiheiset on aika hauskoja

    • gsdfgsdf

      Ihan hyvää ajankulua.

    • essoo.nam

      jotkut on vähän tylsiä. toistetaan vaan samaa paskaa kokoajan.
      mutta on muutamat ihan hauskojakin ;)

      "no vittu joo! me oltiin menos ettiin atlantista mut toi eläkeläinen veti käsijarrusta ku se luuli että tiellä olis ollu joku saatanan väinämöinen! jumalauta!"

      xD

    • Toope-setä

      Ei toimi linkki paska-ankkoihin! Mihin ne on hävinnyt? Parasta huumoria mitä ikinä on suomen kielellä tehty!

    • ...

      Aku Ankka -lehden kanta Paska-Ankkaan :
      Suomen Aku Ankka -lehden toimituksen edustajan mukaan Aku Ankka ei instituutiona ole eikä voi olla pilanteon ulkopuolella, eikä heillä ole teknisiä resursseja estää Paska-Ankka -sarjakuvien leviämistä verkossa. Toimituksen edustajan kanta on kuitenkin jyrkästi Paska Ankan vastainen sekä sarjakuvien "loukkaavan mauttomuuden" että tekijänoikeusrikkomusten vuoksi.

      Toimituksen edustaja katsoo, että lehdistä luvatta varastetut sarjakuvat, joista ainoastaan puhekuplat on muutettu, ovat törkeitä ja mauttomia kopioita, jotka rikkovat tekijänoikeuslainsäädäntöä. Tämän vuoksi toimituksen edustaja on yleensä neuvotellut Paska-Ankka -sivuja sisältävän palvelimen takana olevan Internet-palveluntarjoajan kanssa kyseisen materiaalin poistamisesta. Kaikissa tapauksissa, joissa palvelimen ylläpitäjä on tavoitettu, Paska Ankat on poistettu palvelimilta.

      Haettu osoitteesta http://fi.wikipedia.org/wiki/Paska_Ankka

      • yhgj

        Toimituksen edustaja katsoo, että lehdistä otetut sarjakuvat, joista ainoastaan puhekuplat on muutettu, ovat ihania ja tärkeitä kopioita, jotka eivät rikkovat tekijänoikeuslainsäädäntöä.


      • paska fani

        muka rikos ketäs toi muka haittaa musta paska ankka on parast mitä oon lukenu...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      143
      3948
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      359
      3064
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      1998
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1705
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1139
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      68
      974
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      851
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      829
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe