Onko kukaan ikinä lukenu? Ne on ehkä vähän mauttomia, mutta jotkut on ihan hyviä :D
Tässä linkki http://www.cybamall.com/paskafani
Paska Ankka
8
14403
Vastaukset 8
Todella räävittömiä juttuja, mutta niin pirun hauskoja kuitenkin. Jotkut ovat ehkä turhankin roiseja... Mutta parhaimmillaan todella loistavaa huumoria. Ei todellakaan mitään lasten Aku Ankkaa...
- Mä....
Noi seksistiset hölmöilyt ei kyllä naurata pätkääkään mut noi huume aiheiset on aika hauskoja
- gsdfgsdf
Ihan hyvää ajankulua.
- essoo.nam
jotkut on vähän tylsiä. toistetaan vaan samaa paskaa kokoajan.
mutta on muutamat ihan hauskojakin ;)
"no vittu joo! me oltiin menos ettiin atlantista mut toi eläkeläinen veti käsijarrusta ku se luuli että tiellä olis ollu joku saatanan väinämöinen! jumalauta!"
xD - Toope-setä
Ei toimi linkki paska-ankkoihin! Mihin ne on hävinnyt? Parasta huumoria mitä ikinä on suomen kielellä tehty!
- ...
Aku Ankka -lehden kanta Paska-Ankkaan :
Suomen Aku Ankka -lehden toimituksen edustajan mukaan Aku Ankka ei instituutiona ole eikä voi olla pilanteon ulkopuolella, eikä heillä ole teknisiä resursseja estää Paska-Ankka -sarjakuvien leviämistä verkossa. Toimituksen edustajan kanta on kuitenkin jyrkästi Paska Ankan vastainen sekä sarjakuvien "loukkaavan mauttomuuden" että tekijänoikeusrikkomusten vuoksi.
Toimituksen edustaja katsoo, että lehdistä luvatta varastetut sarjakuvat, joista ainoastaan puhekuplat on muutettu, ovat törkeitä ja mauttomia kopioita, jotka rikkovat tekijänoikeuslainsäädäntöä. Tämän vuoksi toimituksen edustaja on yleensä neuvotellut Paska-Ankka -sivuja sisältävän palvelimen takana olevan Internet-palveluntarjoajan kanssa kyseisen materiaalin poistamisesta. Kaikissa tapauksissa, joissa palvelimen ylläpitäjä on tavoitettu, Paska Ankat on poistettu palvelimilta.
Haettu osoitteesta http://fi.wikipedia.org/wiki/Paska_Ankka- yhgj
Toimituksen edustaja katsoo, että lehdistä otetut sarjakuvat, joista ainoastaan puhekuplat on muutettu, ovat ihania ja tärkeitä kopioita, jotka eivät rikkovat tekijänoikeuslainsäädäntöä.
- paska fani
muka rikos ketäs toi muka haittaa musta paska ankka on parast mitä oon lukenu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471502Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.64941Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87647
- 46608
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24571- 8569
- 44531
- 61525
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37506
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14501Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132469- 46461
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45419Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26409