Onko kukaan ikinä lukenu? Ne on ehkä vähän mauttomia, mutta jotkut on ihan hyviä :D
Tässä linkki http://www.cybamall.com/paskafani
Paska Ankka
8
14213
Vastaukset
Todella räävittömiä juttuja, mutta niin pirun hauskoja kuitenkin. Jotkut ovat ehkä turhankin roiseja... Mutta parhaimmillaan todella loistavaa huumoria. Ei todellakaan mitään lasten Aku Ankkaa...
- Mä....
Noi seksistiset hölmöilyt ei kyllä naurata pätkääkään mut noi huume aiheiset on aika hauskoja
- gsdfgsdf
Ihan hyvää ajankulua.
- essoo.nam
jotkut on vähän tylsiä. toistetaan vaan samaa paskaa kokoajan.
mutta on muutamat ihan hauskojakin ;)
"no vittu joo! me oltiin menos ettiin atlantista mut toi eläkeläinen veti käsijarrusta ku se luuli että tiellä olis ollu joku saatanan väinämöinen! jumalauta!"
xD - Toope-setä
Ei toimi linkki paska-ankkoihin! Mihin ne on hävinnyt? Parasta huumoria mitä ikinä on suomen kielellä tehty!
- ...
Aku Ankka -lehden kanta Paska-Ankkaan :
Suomen Aku Ankka -lehden toimituksen edustajan mukaan Aku Ankka ei instituutiona ole eikä voi olla pilanteon ulkopuolella, eikä heillä ole teknisiä resursseja estää Paska-Ankka -sarjakuvien leviämistä verkossa. Toimituksen edustajan kanta on kuitenkin jyrkästi Paska Ankan vastainen sekä sarjakuvien "loukkaavan mauttomuuden" että tekijänoikeusrikkomusten vuoksi.
Toimituksen edustaja katsoo, että lehdistä luvatta varastetut sarjakuvat, joista ainoastaan puhekuplat on muutettu, ovat törkeitä ja mauttomia kopioita, jotka rikkovat tekijänoikeuslainsäädäntöä. Tämän vuoksi toimituksen edustaja on yleensä neuvotellut Paska-Ankka -sivuja sisältävän palvelimen takana olevan Internet-palveluntarjoajan kanssa kyseisen materiaalin poistamisesta. Kaikissa tapauksissa, joissa palvelimen ylläpitäjä on tavoitettu, Paska Ankat on poistettu palvelimilta.
Haettu osoitteesta http://fi.wikipedia.org/wiki/Paska_Ankka- yhgj
Toimituksen edustaja katsoo, että lehdistä otetut sarjakuvat, joista ainoastaan puhekuplat on muutettu, ovat ihania ja tärkeitä kopioita, jotka eivät rikkovat tekijänoikeuslainsäädäntöä.
- paska fani
muka rikos ketäs toi muka haittaa musta paska ankka on parast mitä oon lukenu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1186844Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam464523Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723682Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,272694Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni282421Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221896Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei1981388Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3191214Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona
Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on361021- 88878