Paikka auringossa

Anonyymi-ap

Paikka auringossa avohoitopotilaiden lystunpidot ja dementikoille koko Radio Suomi. Unohdin jo mitä eilen soi. Teletapit UUUDESTAAN!

8

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ohjelmassa soitetaan hyvin paljon sitä mitä aiemmin viikonsisällä Radio Sandels, Pooki, Radio Sun ja kun tulee uutuus se on lähes aina kappale mikä on jo soinut vähintään kuukausia sitten Radio Soilla.

    • Anonyymi

      Tekstistä päätellen Paikka auringossa ja Radio Suomi sopii sulle vallan mainiosti tosijaan.

      • Anonyymi

        Menikö Yle kritiikki tunteisiin. Osula ja upotus.😹


    • Anonyymi

      paikka helvetissä kuvastaa valtion hybridikeskuksen ohjelmaformaattia melko konkreettisesti

    • Anonyymi

      Yle markkinoi ohjelmaa kotimaisuudella, mutta hyvin suuriosa kappaleista mitä soi on vain käännöshumppaiskelmiä. Lauluja joita soitetti alkuperäisenä ja samoima käännöksinä vaikka kuinka monesti Radio Suomella. Se siitä kotimaisen musiikin ilosanomasta, kun vain sovitus ja äänitys on täysin kotimaista.

      • Anonyymi

        Kyllä kaipaan Hannu Hautaniemen ja Veijo Pihlajamäen kaltaisia laulajia valtakunnan radioon.


    • Anonyymi

      Ohjelma joka alleviivaa kanavan yksitoikkoisuuden ja kyvyn olla uudistumatta.

      • Anonyymi

        Musiikki tässä ohjelmassa on yllättävän vaihtelevaa Radio Suomen muuhun soittolistaan verrattuna. En ymmärrä tyyppiä, joka harrastaa mollaavien viestien lähettämistä. Vaihda kanavaa, mahdollinen asiasi on tullut jo aikoja sitten selväksi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      47
      5017
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      22
      3705
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3483
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2838
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      89
      2713
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2670
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      18
      1841
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1646
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      202
      1488
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1331
    Aihe