On järkyttävää seurata tätä sähköyhtiöiden ahneutta ja moraalittomuutta. Saavat sodan varjolla ansiotonta ahneutta ja vähät välittävät asiakkaista.
Näiden yhtiöiden ahneet johtajat ovat täysin epäluotettavia ihmisiä, joita voi huoletta pitää huijareina.
Toki me kaikki tiedetään, että liiketoiminta perustuu aina asiakkaan huijaamiseen. Ei ole olemassa mitään rehellistä bisnestä.
Miksi johtajina on aina ahneita ja moraalittomia ihmisiä?
Miksi johtajina ei ole koskaan luotettavia ja viisaita ihmisiä?
Sähköyhtiöiden ahneus...
10
262
Vastaukset
- Anonyymi
Johtajina on harvoin, jos koskaan mitään fiksuja tyyppejä.
Johtajat ovat pääasiassa narsistisia luonteita, joiden määrätön ahneus enemmän tuhoaa, kuin tekee mitään hyvää. Katsokaa vaikka Fortumia, siinä on loistava esimerkki ahneudesta ja moraalittomuudesta ja nimenomaan ala-arvoisesta johtamisesta, josta on jo vuosia puuttunut kaikkinainen viisaus.- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17652539X
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Peräänkuulutan lakia joka määräisi näille rosvoille hintakaton. Käytetään hyväksi sotaa ja milloin mitäkin kuivuutta sun muuta. Ahneita ja häikäilemättömiä kansan hyväksikäyttäjiä. Ja tämä kädetön hallitus ei tee mitään. Lintilä saisi kumppaneidensa kanssa saisi miettiä mitä on aikaan saanut. Heidän täytyisi pitää kansan puolta. Sähköntuottajat maksavat korkeintaan 2 senttiä kwh.
Lisäisin vielä toinen sähköyhtiöiden pahe, mikäli tuo pystytään tuostaan todentamaan oikeaksi. Etäluettavien sähkömittareiden luotettavuuden, sillä tässä yksi joka tuli luetuksi ja kirjoittajan mukaan hakee osaajia toteen näyttämän.
https://mekansa.fi/etalukumittarien-luotettavuus/?utm_source=mailpoet&utm_medium=email&utm_campaign=uusi-artikkeli
Ja allekirjoitan aloittajan komentit, ja lisään että nyt olisi Veikko Vennamon lausahdukselle käyttöä!- Anonyymi
Muistan kun tuli nuo etäluettavat mittarit, kulutus nousi heti noin 20%. Mistä moinen mahtaa johtua? Ei tavallinen kuluttaja voi muuta kuin maksaa ja ihmetellä. Se on myös outoa että kukaan nyky päättäjä ei puutu kalliin sähkön syihin, mutta seurauksia voidaan pehmittää rahalla. Kaiholla muistelen aikoja kun suomi pystyi päättämään omista asioista.
- Anonyymi
Tämän ahneuden mahdollistaa ilmeisemmin Suomen liittyminen äänestyksen tuloksena Euroopan unioniin ay- liikkeen, SDP ja kokoomuksen kovan lobbauksen tuloksena !
- Anonyymi
Sähköyhtiöt on loistava esimerkki ahneista johtajista .
Sähköyhtiöitä voi huoletta pitää rikollisjärjestöinä, jotka varastaa asiakkaiden rahoja. - Anonyymi
Ryöstöä ja kiristystä.
- Anonyymi
"Miksi johtajina on aina ahneita ja moraalittomia ihmisiä?
Miksi johtajina ei ole koskaan luotettavia ja viisaita ihmisiä?"
Miksi eduskunta ja hallitus on tällaisen toiminnan mahdollistanut ?? - Anonyymi
Ekosähkö maksaa noin 40 senttiä kwh. Tarkistavat hinnan neljä kertaa vuodessa. Kätevää. Eko on siis sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503854
- 1053425
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342791Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262458- 201879
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51809- 1851766
- 271497
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3861459Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91238