He he he heh heh heh.....
Voi hyvät hyssykät mitä sakkia.....he he heh
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009234929.html
Päissään, luvaton ase, ei metsästysoikeutta, huono lajituntemus, tollojen tollo jne.....
He he he......näitähän sattuu. Nyt on kaikki kyllä jo nähty.....he he heh....mutta iha tavallista ja normaalia tässä maassa.
Voi hyvät hyssykät mitä sakkia.....he he heh
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009234929.html
Päissään, luvaton ase, ei metsästysoikeutta, huono lajituntemus, tollojen tollo jne.....
He he he......näitähän sattuu. Nyt on kaikki kyllä jo nähty.....he he heh....mutta iha tavallista ja normaalia tässä maassa.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Heh heh...."alkoholilla voinut olla osuutta"
Kaikenlaista sitä voi olla olemassa tässä maailmassa, hi hi hi hi hih......voi elläissään....he he
he he mikä urvelo....viimesen päälle pallinaama.
Metsästäjä on jahdissa kiihkon ja hekuman vallassa,siis syyntakeeton ihmisten kuolemissakin!
Noniin nyt palstan elinikäinen metsästyksen vastustaja trolli sai vihdoin mieleisiään uutisia. Johan sinua tässä jo alkutalvesta rauhoittelin, kun täpinöissäsi jaoit iän vanhoja metsästysonnettomuus linkkejä, kun et uusiakaan ollu saanu pariin vuoteen. Toiset saa vahingoista iloa ja toiset ei. Ilon saajat antavat samalla näytteen omasta mielenterveydellisestä ongelmastaan, koska mieleltään terve ihminenhän ei nauti edes ideologisten vastustajiensa vakavista onnettomuuksista.
Ikävä tuottaa pettymys sinulle, kun kyseisessä jutussa kyse ei ollut edes metsästäjästä eikä näinollen laillisesta aseenomistajastakaan, vaan rikollisen ehkä nistin tai alkoholistin toiminnasta. Ettet vaan itse olisi kyseisen jutun pääepäilty? xD
He he he.....
"LAPISSA Enontekiön kunnassa metsästäjä ampui erehdyksessä pilkkijää, kertoo Lapin poliisilaitos tiedotteessaan"
Tämä on poliisin tiedote. Metsästäjä ampui. Ymmärrätkös lukemaasi?
Tässä vielä mtv:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/metsastaja-ampui-kohti-pilkkijaa-enontekiolla-oli-luullut-hirveksi/8581560
"Metsästäjä ampui"
Epäillään metsästysrikoksesta
Ymmärrätkös itse ??
"Poliisin mukaan ampujaksi epäillyllä miehellä ei ole voimassa olevaa aselupaa eikä metsästyskorttia."
Eli ei ole laillinen metsästyksen harrastaja.
Kaikki lailliset metsästäjät paheksuvat laittomuuksia.
Sinä niistä vähät välität, kunhan vaan pääset loukkaamaan laillisia metsästäjiä.
Kirjoitatko samoin niistä autoilijoista, joilla ei ole ajo-oikeutta, mutta ajelevat huume- yms. päissään normiliikenteen seassa, vaikkapa varastetulla autolla?
Niistä on tavalliselle kansalaiselle suurempi riesa, mutta turhaanhan minä sitä tässä sinulle toimitan.
METSÄSTÄJÄ ja METSÄSTYSTAMINEET. Ne on jotain, eikö vaan ?
Heh he....ihan yhtä huono lajituntemus laillisillakin metsästäjäjuopoilla. Jatkuvastihan näitä sattuu.
Kuten sanoin sinulle kuukausi sittenkin, että kaiva nyt se metsästäjien aiheuttama onnettomuus tältä vuodelta jostain, kun jouduit vanhoja linkkejä jakamaan eikä tämä epätoivoinen nostatuksesi edes koske metsästäjiä. xD
No ei kait se kalastajakaan ole jos pyssyn kanssa hirveä jahtaa senkin tollo. Kyllä se on metsästäjä.
Jälleenkerran susianaali hävisi tämänkin väittelyn, vaikka kuinka yrittää passivisagressiivisin henkilöhyökkäyksin käydä vastakommentoijien kimppuun🤣
Paikymmentä vuotta hyödytöntä trollaamista mitä sinäkin olet tällä palstalla harjoittanut. Miten meni noin niinkuin omasta mielestä.🤭
Parikymmentä
Sillä yleensä järki loppuu kesken, niin siitä se solvaus alkaa.
Jos vaikkapa Oulun keskustassa pikkulapsi heittää pulua tai naakkaa kivellä ja heitetty kivi osuukin aiotun kohteen sijaan jonkun Audiin, pitäisikö silloinkin otsikoida " Linnustamassa ollut nuori metsästäjä vahingoitti autoa Oulussa"
Heh heh.....paahan sinäkin kilikello kaulaasi, tollo:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/583f3576-e878-4ede-bfa6-7ee3342c59c8
Jossain sanottiin että ampui vahingossa. No ei ampunut kuin ihan tarkoituksella!
Tulta täysi laidalta, tuol' hirvi tallustaa. Mitkäs sill' on jalassa, kumisaappaat ja reppu hirvellä. Katos, mä tähtään reppuun. Näin laulettiin jo -70 luvulla, mikään ei ole viiteenkymmeneen vuoteen muuttunut. Uhri voi olla viaton polkupyöräilijä, marjastaja, pilkkijä tms.
Tottahan se on, että huumori ja sarkasmi on vaikea taiteenlaji, mutta ei se niin vaikea ole, etteikö sitä normaali ihminen ymmärtäisi.
Et sitten enää kommentoinu rekattuna, vaan olet olevinaan anonyymi välillä🤣 Laulettiinhan teidän piireissäkin kesällä "jauhojengistä". Kerran laulun sanoissa on totuus niin....🤭
Heh heh.....on täällä joku muukin fiksu kuin minä.
Rekkaa sinä apina nimimerkki itsellesi, he he.
Paitsi että puhut jälleen itsesi pussiin. Ainoa josta käytät termiä "fiksu" käytät sitä vain itseesi. Senverran sun trollaamistapoja täällä oppinut parinkymmenen vuoden aikana. 😉
Narsismiinkin saa hoitoa jos sen itselleen myöntää. Tosin sinun kohdallasi se lienee jo iän takia myöhäistä.🤣
Noh, esim. aikonaan täällä paljonkin kirjoitteli nimimerkki naureskelija. Siinä vasta fiksu kaveri. Yhdessä naureskeltiin ja hirnuttiin mm jahtieinareitten ja petomärisijöitten kustannuksella. Vieläki hirnuttaa.
Toiset käyttää koko elämänsä netissä trollaamiseen ja toiset elää elämäänsä ja rakentaa siitä itsensä näköistä ja nauttii.
Kerran elämäsi on jäänyt hiekkalaatikko asteelle ja koet saavan avohoitoosi täältä välineen pahan mielesi purkamiseen niin se hyväksyttäköön mielummin kuin, että purat sitä irl viattomiin kanssa ihmisiin.
Heh heh.....jotkut (esim. sinä) käyttävät elämänsä tyhjän pelkäämiseen ja märistä ruikuttavat housuun paskoessaan. Tuommonenhan sekoittaa eläinten jättämät jäljet ja eri eläinlajit sairaassa mielessään yhdeksi sekahedelmäsopaksi. Kaikki jäljet ovat yhtäkkiä suden jättämiä ja mikä tai kuka tahansa voi olla sillä kertaa jahdattava elukka. Esim. hyvä kaveri on usein metso taikka hirvi. Ja tällainen sekoilu on juopoilla ja hysteerisesti pelkäävillä metsästäjätollukoilla enemmän sääntö kuin poikkeus.
Milloin olen sinulle kertonut pelkääväni ja mitä? Milloin olen väittänyt kaikkia näkemiäni jälkiä suden jäljiksi? Viimeksi suden jäljen olen nähnyt viime talvena. Usein myös tuttavani tulevat tiedustelemaan minulta näkemiään jälkiä. Milloin olen väittänyt hyvän kaverini olevan metso tai hirvi? Tänä syksynä metson ja hirvenkin saaneena en heitä hyviksi kaverikseni ole nimittänyt kylläkään. Milloin olen väittänyt ryyppääväni? Kiinnostaa siltäkin osin tietää, kun alkoholia saati muitakaan päihteitä en käytä tippaakaan.
Kuten kommenteistasi on havaittavissa elät vakavissa harhoissa ja näet sellaisia asioita joita ei tapahdu ja jotka on mielenterveyspalvelujen piiriin kuuluvia. Kuten olen sanonut säälin sinua mielesi ongelmien kanssa joiden kanssa olet taistellut tätä palstaa hyväksi käyttäen jo parikymmentä vuotta.
Ja "hehheh" kommenttisi ei muuta tätä faktaa muuksi.
Äläpäs yritäkään muunnella totuutta. Haistan petopelostasi ja vanhasta viinasta erittyvän hien hajun tänne asti. Hätävalheella tuskin olosi ja omatuntosi helpottuu jos olet roiskinut hädissäsi hauleja ja luoteja minne sattuu vahinkoa tuottaen.
Saahan sitä ihminen kertoilla mitä tahansa satuja itsestään.
Heh heh...
"Usein myös tuttavani tulevat tiedustelemaan minulta näkemiään jälkiä"
Varsinainen petoyhdyshenkilö. Nuohan ovat todistetusti kaikkein tolloimpia lajituntemuksineen. Hysteerikkoja.
Melkoisia apinalerppahuulia nuo tuttavasi kun sinulta mitään kyselevät. Lukisivat ja opiskelisivat Susianalyysia niin jotain toivoa olisi fiksummasta tulevaisuudesta.
Ja sulla kannattaisi lukea hyvin tarkkaan mestarillinen avaukseni EHDOTUS UUDEKSI ASELAIKSI. Siinä tarjotaan ratkaisua koko tähän hulluuteen.
Sinun kahjoja juttujasi täällä ei lue kukaan muu kuin sinä itse. Kuten edellisistäkin vastauksistasi on helposti pääteltävissä projisoit omaa pahaa oloasi muihin.
Tämä palsta on oivallinen senkin takia, että kansa näkee millaisia kahjoja ideologistiset hihhulit todellisuudessa onkaan. Siksi mitä enemmän tänne kirjoitat sitä enemmän teet työtä metsästyksen harrastuksen edistämiseksi kuten jatkuvasti kasvava metsästäjämäärä sen jo osoittaa. Eli jatkuvasti enemmän sinulle ideologisia vihollisia. xD
Heh heh....
"jatkuvasti kasvava metsästäjämäärä"
Joukossa tyhmyys tiivistyy ja on tiivistynyt jo niin paljon, että älyttömyyksiä sattuu solkenaan.
"ideologisia vihollisia"
Tarkoitat varmaan idiootti velliperseitä.
Jep. Kuten sinä. Leimasin käy pöksyissä heti kun vähänkin kovempi pamahdus kuuluu.
Kuulepas apina, näitä sattuu:
luuli hirveksi
luuli metsoksi
luuli peuraksi
luuli teereksi
luuli sorsaksi
luuli jänikseksi
luuli villisiaksi
luuli fasaaniksi
luuli karhuksi
jne..........
luulee ja luulee.....
luulee jopa jänisten jälkiä suden jättämäksi. Niin pöljäke tuo on. Hädissään ja peloissaan vielä kun on. Ja rapuloissaan.
Joko tuli susihyysärillä pöksyyn, kun noin avautui ???
Jos sinulle sattuu vielä enemmän noita luuloja, niin lääkärisetä kyllä taas auttaa.
Pääset sinne "maakuntamatkalle".
Luepas apina tuosta:
https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/tenunenaet-taas-vauhdissa-mies-kuoli-metsaestysonnettomuudessa-pudasjaervellae-kyllae-se-vaan-naeyttaeae-ihan-tahalliselta.2635403/
Se innostuu aina enemmän, kun sille vastaa. Siksi tämä on parasta komediaa lukea mielisairaan kommentteja. 😂
Heh heh.....eikö olekin tosi hauska tuo juttu tenunenistä? hi hi hi.....ku hirnuttaa nuo tollot.
Ja näin kommentoi hiekkalaatikko asteelle jämähtänyt yli 50v ukko. 🙄 Suljetulta osastolta sentään pääsee nettiin yö kaupalla ideologisia vastustajiaan haukkumaan.
Jopa on taas lystiä luonnevikaisella.
Luuli Suden Ystäväksi. Bang, Bang, Bang. 🙃🙃🙃
Luuli kumihuuli.
Heh heh....luulihan tuossa pari vuotta sitten yks apina kaveriansa fasaaniksi. Täräytti sitten päin naamaa. Melkonen rosoposki on kaveri nyt.
Täytyypä viedä kymmenkunta kiloa hirveä palvattavaksi, niin on joulunaikana kunnon syömistä. Siitä saa susianaalit vain uneksia märkiä unia porkkanoita pureskellessaan.
Tällaisia ikuista joutoaikaa viettäviä turjakkeita etelän veronmaksajat saavat elättää vastikkeettomilla tukiaisilla. Ilmaiseksi saaduilla rahoilla ostetaan viinaa, pyssyjä ja moottorikelkkoja. Jälki on sen mukaista.... Veronmaksajat joutuvat kustantamaan näille lisäksi poliisin ja putkat.
Puhut siis turisteista? Ne ovat kyllä vitsaus, mutta onneksi tuovat rahaa pohjoiseen.
Koko pohjoinenhan pitäisi autioittaa. Saataisiin Suomeen lisää erämaata. Nythän siellä muutama ahne ihmisporsas majailee ja hinkuu valtion tukia jos mihinkin vaivaan ja ongelmaan. Pahimpia ovat nämä poroaslakit petopelkoineen. Myöskin hotelli- ja ravintolayrittäjät ovat ihan saastetta luonnon rauhan kannalta.
Susianalyysissa, osassa III esitetään pisteteoria. Siinä osoitetaan ja todistetaan, miksi ihmisväestön pitäisi pakkautua kaupunkeihin. Apinat häätää pois maaseudulta. Varsinkin sutta pelkäävät apinat.
Ei tässä maapallolla enää liiemmälti erämaata ole, jos ollenkaan.
Laitahan dokumenttia, mistä tuon analyysisarjan voi lukea. Ei taida löytyä kuin pääsi sisältä.
Mistä sinä läskipää luulet ruuan tulevan? Kaupasta, juupa juu. Mutta mistä se sinne kauppaan tulee taitaa olla sinulle suuri mysteeri.
Noh, kinkkua tulee sikalasta, naudan lihaa navetasta ja broileria kanalasta. Olen omin silmin nähnyt niitä noissa paikoissa.
Tuommonen pallinaama taas ei ole yhtäkään sutta eikä karhua nähnyt tuhnusilmillään, mutta silti pelkää niitä hysteerisesti ja paskoo hädissään allensa.
Jooh, loppuipahan tyhjäpään lässytys kun selvisi, että olen nähnyt monenmoista asiaa tässä maailmassa. Porkkanakaan ei kasva kaupan hyllyllä. Siellä se kasvaa jossain muualla ja sitten kuskataan kauppaan ihmisten ostettavaksi. Jokuhan voi tosiaan kasvattaa porkkanaa omilla maillaankin, niin ei tarvi kaupasta ostaa.
Hysteerinen sutta pelkäävä apina taas ei erota kissan jälkiä suden jäljistä. Aina on susi kysseessä ja pelot voimistuvat ja mieli sekoaa. Vaarallista on kun tämmöinen hullu omistaa jonkin tappoaseen, vaikkapa metsästykseen tarkoitetun.
Ja näitähän "onnettomuuksia"han sattuu solkenaan. Oon nyt nukkumaan menossa ja kun aamulla herään, niin laitan kahvipannun porisemaan ja luen tuoreimmat lööpit.
Montakohan sekopäätä taas viime yönä on tolskannut aseitten kanssa ja montakohan prosenttia näistä liittyy metsästyksen harrastajiin.
Minä tiedän väitän, että jopa 74%. Hullut huumeiden välittäjät ja käyttäjät toki ottavat osuutenss tässä tilastossa. Sekä myös mustasukkaisuusdraamat ja muut mitkä tahansa syyt.
Ei vaan sinun "päivittäisiä lööppejäsi" näy, vaikka kuinka pyydetään. 😂
Tutkimuksiin kuuluu todisteet, joten vaadin niitä lööppejä ja tutkimustietoa tuohon 74% kuvitelmaasi? Mikäli et toteennäytä tuotakaan on se jälleen yksi hullun puheistasi joihin täällä on totuttu. No siitä pisteet, että olet vihdoin saanut opeteltua mistä maaseudun tuotteet kauppoihin tulee. Eihän siihen mennyt kuin miltei koko aikuisuutesi eläkeikääsi saakka.😂
Plus pari bannattua vanhaa nimimerkkiäsi.🤭
Joko valmistelet pikkuhiljaa tunnettua elokuun kyyhkytrollaus kampanjaasi?
Tokkopa sinä olet nähnyt piripäissäsi muuta "ammuttavaa" kuin poikaystäväsi paljaan perseen ennen kuin olet "metsästystamineissasi" kuvitellut olevasi metsän kuningas .... tai antaa olla, ehkä sittenkin kuningatar ???
Tätä lööppiä kun taas luen, niin väkisinkin tulee mieleen, että kaikenlaisia hullujen hulluja sitä tässä maassa annetaan irrallaan taapertaa. Suljetulle tuommoset metsästäjäraasut joutaisivat ja lääkehoitoon.
Ja muutama päivä sittenhän yks seko luuli vaimoaan jänikseksi paukkupyssyineen.
Ja näitähän riittää. Melkein joka päivälle tämmöstä lööppiä. Huh huh.
Kuten arvattiin vaihdoit taas avausta, kun sinulta tentattiin mikä lapsuutesi trauma sai sinut metsästäjiä vihaamaan niin, että käytät koko aikuisikäsi täällä trollaamiseen? Hyväksikäyttö, henkinen ja fyysinen väkivalta? Nämä kaikki yhdessä saa tietenkin sinut projisoimaan omaa sisäistä vihaasi muihin.
Se ei saanut leikkiä leikkipyssyillä, kun oli kuulemma liian vaarallista. No traumahan siitä jäi, tottakai!
Ai kaipaat seuraa ? Ja "metsästystamineissa" ????
Heh heh... niin mestarillinen on tämä avaukseni historian havinoista, että piti panna se ihan näkösälle muistuttamaan Susianalyysiin liittyvästä viisaudesta.
Hu huhhhh he he ja varsinkin tämä kohta saa niin naurut repeämään ja silmät kostumaan ilosta....oikein kilkattaan ja kilkattaan.....kilikello kilikello pim pam pum ku on hauskaa ja kivaa, hysteerisen apinan tyhmyydellähän ei voi muuta kuin naureskella:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa
Eipä siihen saa enää tuota oikeaa linkkiä näkyville, mutta löytyy ketjusta. Kyse on Siikalatvassa vellovasta hysteerisestä susipelosta, minkä vuoksi ripustavat lapsilleen kilikelloja kaulaan hätyyttäkselleen kaameaa sutta.
Et siis saanut yöllä unta, kun hekumoitsit "metsästystamineista" ja nostit lähes parivuotiaan ketjun pintaan.
Onko nyt narsistilla voittajaolo?
Siinähän tollo ripustele lastesi kauloihin kilikelloja jos siitä saat mielenrauhaa ja turvallisuuden tunnetta, he he he.
No menehän nyt taas pyytämään mammaltasi hiukan tisua ja isältäsi kunnon korvatillikka !
Missäs ne sinun "päivittäiset lööpit" luuraa kun kaivat jatkuvasti vain vuosien takaisia linkkejä jotka ei edes toimi?😂
Tuosta aloituksesta, ampuja oli kalojen ystävä. 😆😆😆