Tällä alalla ei kyllä ole rahaa

Anonyymi-ap

Rovaniemen It-päälikkö joutuu osa aikaisesti, auraamaan lunta että tulee toimeen. Työn antajat toivoo kelasta rekrytointi tukea.

5

121

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mihinköhän raha on mennyt, alalta vai onko sitä ollutkaan. Kauhea mainostus vaan

    • Anonyymi

      Varmaan sen verran velkaantunut että kaikki rahat menee samantien. Sen takia varmaan kiristettynä tekee it-päällikön hommia ja siihen päälle aurailee.

    • Anonyymi

      Mikä se olisikaan minimi palkka Rovaniemellä, että sillä tuisi toimeen. Riittäisikö vaikka Sanna Marinin kolme tonnia?

      Olisiko IT-päällikkö sitten ottanut tuon hommansa vastaan vaikka kahdella tonnilla tai alle. Eihän niin kannata tehdä. Rahat ei riitä.

      Yleensä IT-päällikön palkat lähtee siitä 4500 euroa ja ylöspäin. Kyllä tuollaisella palkalla pitäisi Rovaniemellä pärjäillä ilman sivuduuniakin. Jokin tässä nyt mättää. Ilmeisesti kulut ovat liian suuret. Silloinhan mikään palkka ei riitä.

      Voihan se olla, että auraillee ihan vaan ahneuksissaan, että saa lisää rahaa vaikka sitä jo olisikin riittävästi? Ootko kysyny, että onko rahat loppu vai miksi auraat?

    • Anonyymi

      Tällä alalla ei taida kyllä olla rahaa:
      3000-4000 minäkin ensin epäilin, ja sain netistä vähän sellaisen käsityksen myöhemmin tajusin että se kaikki oli huijausta.
      Siis kuinkahan järjettömän pieni palkka se on mitä uskaltaa pyytää, ettei kelailemaan tarte lähteä.

    • Anonyymi

      It-päällikkö tienaa sellaisen 4-5000 kuussa, vähintään. Ehkä eläminen Rovaniemellä on kallista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      75
      1390
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      243
      1269
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      1076
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      255
      1048
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      775
    6. 65
      744
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      727
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      708
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      671
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      627
    Aihe