Nyt yritetään rosmota puheluhinnoillakin

Anonyymi-ap

Telialta kotiin kirje, jossa uhattiin, että "puheluiden ja tekstiviestien määrät ovat vähentyneet, mutta tuotantokustannukset eivät ole laskeneet puheluiden ja viestien vähenemistä vastaavalla tavalla. " Korotus on noin 32 prosenttia.

Mistähän löytäisi jatkossa edullisen liittymän?

6

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      😍😋😍😋😍😋😍😋😍

      💋 ­­­N­­­y­­­m­­­f­o­­­m­­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#176542426

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    • Anonyymi

      Puhelinliittymän hinnassa on paljon pelkästä datasta. Odottaisi, että parin vuoden aikana 35€ hinnalla saisi jo 1500 megan nopeuden 5g liittymään. Nyt tuolla hinnalla saa 600mt.

    • Anonyymi

      Niinhän se operaattori väittää...
      Todellisuudessa kyseessä ei ole mikään muu kuin operaattorin ahneus - kun osakkeenomistajalle pitää saada maksimi mahdollinen osinko, ja toimitusjohtajalle on "kiva" maksaa isoa palkkaa ja sen lisäksi vielä tulosbonusta, niin nuo rahat kerätään myymällä asiakkaille ylimitoitettuja ja ylihinnoiteltuja palveluita.

    • Anonyymi

      Pitänee tarkasti harkita jo prepaid liittymää?

      • Anonyymi

        Niitäkin tietysti nostetaan:(


    • Anonyymi

      Telia prepaid🗽

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45329
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      197
      10860
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8518
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      36
      1602
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe