Hollolan kunnantoimisto aina vaan suljettuna ja puhelutkin otetaan jopa vastaan 9-15 välisinä aikoina, ettehän vaan rasitu siellä etätöissä?
On ollut hienoa nähdä miten hollolan kunnan rakennusvirasto ym. Toimii :)) kun tässä 8kk:tta nyt selvitetty mitättömän pientä asiaa. Rakennustarkastajien ja ympäristöpuolen kanssa tähän mennessä on saatu tehtyä yksi käynti kohteessa, siihen meni n.7kk:tta ja lukematon määrä puheluita luvattuja käyntejä n.20kpl:tta tänä aikana, sähköposteja 10kpl joihin ei yhtään vastausta koko aikana.
On kyllä niin onnetonta touhua ettei vaan voi edes käsittää mitä siellä touhutaan teoista päätellen ei yhtään mitään, paikan päällä ei voi käydä ja puhelinsoitoilla ei tapahdu mitään kun on kuulemma niin kiirettä :)) jos 7-8 kuukauden aikana luvataan käydä salpakankaalla aina kun soittaa ja sitten ei käydä, niin on se outoa ettei kellään ole mitään asiaa kuntakeskukseen tuollaisella aikavälillä?
Kaikki niin kehuvat hollolan toimintaa ym. Mutta kyllä omat kokemukset on niin alhaista tasoa kuin vaan voi olla ja kun asiasta jutellut muualla asuvien kanssa niin muissa kunnissa kyllä asioita edes yritetään hoitaa toisin kuin täällä.
Itse ainakaan en hollolaa suosittele asuinpaikaksi jos joku kysyy jo tälläisten perusasioiden takia, terveyskeskus ja sen lääkärit sitten ovat myös ihan omaa luokkaansa.. niistä saatu kokemusta viimeisen vuoden ajalta ja voi kertoa että ei laiskempia ja välinpitämättömämpiä lääkäreitä ole missään.
Hollola kunta
Anonyymi-ap
1
209
Vastaukset
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176549693
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1106180Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400