Raketin piti olla SM luokka ensi kaudella mutta eipä olekaan sääntökirjan mukaan. Raket moottori ostettu mini moottorin sijaan ja nyt sitten vedetty SM arvo pois!!!!
Raket ei olekaan SM luokka
11
1922
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä että päästiin siitä riesasta
- Anonyymi
Maailma menee eteenpäin …
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maailma menee eteenpäin …
Niin mistä riesasta? Sarja ajetaan ihan kuin aina ennenkin, mutta sillä ei ole SM arvoa, vaikka ensin tiedotettiin että on. Perus AKK.
P.s. sarja on vähintäänkin arvokas jos meinataan että ratoja on käytössä myös tulevaisuudessa - Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17655448U
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Nyt näkyy olevan raket muttei mini 60
- Anonyymi
Missä näin lukee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä näin lukee?
Karting lajisäännöt kohta 6.6 päivitetty 7.12.2022
- Anonyymi
Hyvin se toimii, alkaa taas olla suosituin luokka. Iame ja SM ovat juuri sen verran kalliita että kilpailuun osallistuminen rajoittaa. Myöskin pikkuluokkien vahva ammattitausta maksumekaanikkoineen ohjaa väen muualle. Toivottavasti vaan ettei kokonaan pois lajin parista.
- Anonyymi
Maksu mekaanikko on loistava vaihtoehto kun haluat nauttia lapsesi harrastuksesta, en ymmärrä miksi tämä on laitettu negatiiviseen valoon? Jos kisat viikonloppu alkaa torstaina niin eikö se ole hyvä että vanhempi voi silloin parhaassa tapauksessa olla töissä?
- Anonyymi
Raketissa hyvä pöhinä ja mitä olen kuullut jatkuu vain tulevina vuosina. Iamessa alkaa kulut karata jo vaikka on harrastesarjaksi nimetty, rotax samoin. Kulut nousee, mitä enemmän tiimejä on mukana ja vuokrakoneita pienimmissä luokista lähtien
- Anonyymi
Nyt kun minin koneet maksaa taas 3000-4000e ja luokitus uusiutuu ensi vuonna. On melko kallista aloittaa karting ilman vaihtoehtoa.
Iame x30 mikroissa mennään jo vuokrakoneilla kärjessä ja ajetaan isolleen tiimeistä niin taitaa ainoa vaihtoehto päästä ajaan jälkikasvun kanssa jotain muuta jos raket vallan väkisin torpedoidaan taas kerran.
Onko mitään uutta kuulunut raketista? Halu olisi kova ajamaan mutta iame sarja ja sm sarja on kustannuksiltaan ja ajan käytöltään jo semmonen ettei niihin pienyrittäjä pysty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83373274Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2062853Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy592447Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1771520Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har181309Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään551300- 60933
Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j14925- 87865
- 20834