Vankilaan ikuisiksi ajoiksi kuuluvat kaksois- tai kolmoismurhaajat

Anonyymi-ap

Mitenkäs kun joku on halunnut tappaa useamman niin miksipäs enää lasketaan tällainen vapaaksi?

9

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täysin samaa mieltä että tuollaisten enään yhteiskuntaan tarvis palata jos 2 tai 3 tappanu. Pakkolaitokseen ja hyvin lääkittynä että kuola valuu. Ei se mikään perustelu ole että käyttnyt aineita ja jossain jengissä. Tappajat mukamas kovanaamoja mutta paskat housussa koko ajan jos joku muu tekeen.

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🍑 ­­­N­­­y­­m­­f­­o­m­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17656946N

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Näinhän se on. Laki on kuten kirjoitettu. Käytännössä tätä toteutetaan siten, että toisesta tahi useammasta taposta saa paljousalennuksena kaksi tai useamman yhden hinnalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näinhän se on. Laki on kuten kirjoitettu. Käytännössä tätä toteutetaan siten, että toisesta tahi useammasta taposta saa paljousalennuksena kaksi tai useamman yhden hinnalla.

        Niin, totuus on se, että silloin kun tappaja, tai varas on vankilassa hän ei tapa, tai tappaa vain vankilassa olevia lajitovereitaan. Varas ei varasta vankilassa.
        Vankilassa on nytkin henkilö, jolla on neljä eri tappoa, vapaaksi ja taas uusi tappo. Sama on varkaallakin. Sarjavaras, joka varastaa joka päivä, ei varasta ollessaan vankilassa. Silloin tuhannet varkaudet jäisivät toteutumatta.
        Huumausaineen kauppias samoin. Vapaana kadulla, myy joka päivä, vankilassa ei.


    • Anonyymi

      Erittäin hyvä kysymys, johon vastauksen tietää hovioikeudet, mutta eivät sitä julkisesti kerro.

      Joten kun en ole korkeimman oikeuden tuomari enkä edes sihteeri, niin arvailuksi menee: Syy moiseen voi olla totutushoidollinen. Kansaa halutaan totuttaa siihen mikä meillä kansana ja kansakuntana on edessä kun ryzzä joku ruma päivä kääntää imperialistis valloitusota kiimastisen katseensa meitä ja valtiotamme kohden.

      Joten on tietysti tavallaan ihan järkevää se että me jo nyt rauhan vielä enimmäkseen valitessa totumme siihen tuloillaan olevaan tulevaisuuteen että kuolema murhattuna tai erittäin pitkälle menevä törkeä ja vakava väkivalta voi kohdistua keneen hyvänsä milloin tahansa.

    • Anonyymi

      Suvakkilandiassa halutaan uskoa ihmeeseen. Taitaa yli puolet murhamiehistä tappaa uudelleen.

      • Anonyymi

        Niin tappaa. Eivät kuulu tänne yhteiskuntaamme


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin tappaa. Eivät kuulu tänne yhteiskuntaamme

        Näin on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1220
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1028
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      908
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      829
    7. 85
      821
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      20
      769
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      719
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe