Mylliksen kertomus.

Anonyymi-ap

Jyhkeä kerrostalo seisoo totisena kireässä pakkasessa. Ulkona ei liiku ketään, katuvalot loistavat tyhjille teille. Ollaan jyväskyläläisessä lähiössä, muutama kilometri keskustasta pohjoiseen. Vaikka ulkona onkin pysähtyneisyyden tunnelma, on meno talon sisällä jo kovempaa.

Kellarista kuuluu epämääräistä mölinää ja huutoja. Välillä voi kuulla örinää. Kaupungin kurjimmat juopot ovat kokoontuneet kerrostalon pohjimmaisiin tiloihin juhlistamaan alkoholintäyteistä elämäänsä. Lihava alkoholin suurkuluttaja yrittää soittaa nurkassa haitaria kun muut ammentavat keskellä huonetta olevasta sangosta rubiininpunaista ja makeaa gambinaa löylykauhoilla, joista himoittu juoma nautitaan. Tunnelma on mitä parhain.

Iloisen menon keskeyttää tiloihin yllättäen tunkeutuva lihava kehitysvammainen nainen, jonka epäselvästä puhetulvasta humalaiset spurgut käsittävät naisen luulevan miehensä olevan paikalla. Juopot kuuntelevat ilmeettöminä, kummallisen väliintulon hämmentäminä. Naisen vain jatkaessa sekavaa yksinpuheluaan alkaa hämmennyksen korvata syvä ärtymys. Monella kuuntelijalla on suuta kuivannut pitkin päivää eikä kolea sääkään ole mielialaa nostattanut. Nyt vihdoinkin elämän taas näyttäessä parempia puoliaan tuleekin joku häiritsemään mukavaa illanviettoa. Tilanne on kertakaikkisen sietämätön. Pystyynnostetulta sialta näyttävän ämmä kaksoisleuka hytkyy suun käydessä.

Tolkuton selittely loppuu kun ensimmäinen löylykauha kohoaa iskeytyäkseen kaikella voimalla naisen paksuun kalloon. Tuskan ulvahdus saa juopot järjettömän vimman valtaan ja niin alkavat löylykauhat heilua kohti naisen päätä yhä uudestaan ja uudestaan. Haitari säestää epävireisesti mieletöntä väkivaltaa naisen huutaessa ja yrittäessä paksuilla käsillään suojella päätään. Parrakkaat puliukot vain nauravat sydämensä kyllyydestä.

Vihdoin nainen yrittää perääntyä huitoen käsillään kaikkia vastaantulijoita kaataen myös muutaman olutpullon, mutta kuinka ollakaan oven edessä makaa lihava ukko tyhjä viinapullo kädessään. Hän ei siitä hevillä liikahda. Jopa henkisesti jälkeenjäänyt tajuaa sen ja niinpä nainen ryntää viereiselle käytävälle huohottaen raskaasti juopot kintereillään löylykauhat tanassa. He nauttivat tästä melkein enemmän kuin viinasta. Käytävän perällä näkyy avonainen ovi. Mutta kuinka ollakaan, siellä onkin vain umpinainen pieni huone.

Kauhu ja epätoivo täyttävät naisen vajaan mielen. Avonaisen tuulitakin repalaiset helmat heiluen juoksee ensimmäinen juoppo käytävältä ja iskee löylykauhalla naista naamaan. Muut seuraavat perässä kuin nälkäinen susilauma saaliin perässä käyden raivolla naisen kimppuun uudestaan. Nyt he repivät naiselta vaatteet pois-on rangaistuksen seuraavan vaiheen aika. Vihan voimalla juopot kumoavat naisen lattialle ja yksi heistä alkaa työntämään löylykauhaa naisen takapuoleen. Julma nauru raikaa peittäen naisen vaikeroinnin alleen. Löylykauha uppoaa naisen sisälle tuskan parahduksen saattelemana. Sitten juopot poistuvat huoneesta hakemaan lisää viinaa ja gambinaa.

14

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksei kertomuksessa ole ollenkaan kynttilöitä ?

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        🍒 ­­­N­y­­­m­f­­o­­­m­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17656960Y

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Sama kertomus Kauhajoen pökäle-palstalla

      • Anonyymi

        Kauhajoki hallitsee Ikaalista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kauhajoki hallitsee Ikaalista.

        Koomaljoki ja Ikaalinen ovat kuin Jin ja Jang


    • Anonyymi

      Voi luoja (naurua).

    • Anonyymi

      voi jumalaare mitä shittiä

      • Anonyymi

        Myllis kunnioittaa meitä hauskoilla ja opettavaisilla kertomuksillaan.


    • Anonyymi

      Eiköö Mylliksestä voisi tehdä meille seur kaupunginjohtajan?

      • Anonyymi

        Tuskin Kauhajoen kuningas suostuis?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuskin Kauhajoen kuningas suostuis?

        Ikaalinen ja Kauhajoki liitetähän yhtehen. Mylliksestä tuloo uuren kunnan johtaja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ikaalinen ja Kauhajoki liitetähän yhtehen. Mylliksestä tuloo uuren kunnan johtaja.

        pitäis olla yhteistä maa rajaa mistä sellasta ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        pitäis olla yhteistä maa rajaa mistä sellasta ?

        Parkano ja karvia mukaan liitokseen ?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      3458
    2. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      81
      1459
    3. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1229
    4. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1202
    5. Pitääkö penkeillä hypätä Martina?

      Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      978
    6. Kerropa ESA miten kävi tuomioiden

      Osaako ESA kertoa miten haukkumasi kunnanhallituksen kävi.
      Puolanka
      35
      961
    7. Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut
      Maailman menoa
      16
      923
    8. Kuinka kauan

      Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?
      Ikävä
      57
      822
    9. Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä

      Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk
      Maailman menoa
      85
      751
    10. Se olisi ihan

      Napinpainalluksen päässä. Ei vaatisi paljon
      Ikävä
      62
      735
    Aihe