Mun ex- mies varasti pöydältäni mun isän ja äidin avaimet ja meni sinne kun ne ei ollu kotona. Se vei ainoastaan koko kodin arvokkaimmat kirjat. Kaks väitöskirjaa, jotka se olis voinu ostaa kaupastakin, mutta kun se ties että niissä on sen tekijän omistuskirjoitus. Siksi ne on arvokkaat, mutta siis ei sille, koska se ei oo ollu sen tekijän läheinen ystävä, niin kuin mun suku on. Joten… kukaan ei oikeesti hyödy niistä ainoo kuka hyötyy, on meidän suku. Sama kun laittaa jonkun osakeyhtiön perustajan väikkärin seinälle raameihin. Kukaan muu ei hyödy kyseisestä paitti se omistaja ja perustaja ja sen suku. Sillä on siis se vaikutusvalta-arvo. Että, vtun exä… haista nyt vittu!! Ihan oikein sulle!! Julkinen häpäisy, kun luulit olevasi ovelakin. Mikään ei tee susta sen väitöskirjan tekijän sukulaista tahi ystävää🤣
Väitöskirjavaras ex mies
Anonyymi-ap
1
641
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010906Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710369Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335801Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804624Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313106- 1713105
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391903Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981498Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61330Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161254