Joulu ja lomat.
Joskus sanoneet että joululoma lähdin kotia sairastaminen, kun ei muutakaan.
Levitetään täällä sitä tautia, joka on aivan väärin.
Parempi on kun, ette tule joulunaikaan käymään.
Kyläily sairaana
Anonyymi-ap
1
217
Vastaukset
- Anonyymi
Minulla oli ystäviä ,huom oli. Jotka tieten tahtoen pahassa flunsassa tuli kotini kahville.Kun olivat kylä luutia. Ymärtämättä asun yksin ja keuhkoni heikot. Jos san flunssan saan kuumeettoman keuhkokuumeen .Kyseessä oli aikuiset eläkeläisnaiset.Jättänyt heidät pois elämästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1164456Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv622567Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801665Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61123- 66864
- 21843
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 40806
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789- 62768