Ihmiset myy jo omaisuuttaan..... Onneksi olkoon hallitus olette saaneet laman aikaiseksi...heillä ei ole esittää edes sähkön hintaa tulevaisuudessa.talojen myynnit on seis maaseuduilla... Siit se lama alkaa... Ei saneerata eikä korjata... Voi olla rautakaupoissa hiljaista keväällä..
Se on lama nyt..
Anonyymi-ap
2217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tämä hallitus on tullut aina asioissa jälkijunassa. Aloitetaan koronasta, liian myöhään tartuttiin asioihin. Ei kuunneltu asiantuntijoita puhumattakaan presidentistä. Velanotto, aivan järkyttävää. Rahan jako hulvatonta, ei mitään järkeä. Riitely joka on vienyt pohjat kaikelta. Hinat nousee ja ministerin aitiossa vain ollaan pahoillaan. Selityksiä tulee, että sylki lentää. Suomi on syvällä suossa velkoineen. Täytyy sanoa hallitukselle, että hävetkää.
Ei sitten ole järkeä... Putin nauraa kun länsi kärsii sähkönhinnasta... Toista talvea ei selvitä korkeasta sähkönhinnasta. Joko hallitus on ottanut velkaa vuodelle 2024 sähkökulujen kattamiseksi. Sehän on päivän selvää että rahat on lopu maaseudulla.
Lopettaa se sönköttäminen ja tekemään kiireen vilkkaan ydinvoimaloita. Siis olemme kohta vuoden maksaneet ylihintaa sähköstä.. Aivan hullua touhua.... Helsingin sähkö kerää rahaa omaa sotea varten..