Jos pelissä tapahtuu jokin poikkeuksellisen hieno suoritus niin ääntä voi koventaa mutta muuten selostajan huutaminen on turhaa ja häiritsevää.
Ei ihmiset normaalisti koko ajan puhu huutamalla. Innostuessaan jostakin kyllä.
Selostajan liika huutaminen
7
466
Vastaukset
- Anonyymi
Selostajien koppiin desibelimittari ja määräys minkä yli se ei saa näyttää.
- Anonyymi
Ei kestä korvat tätä lähes jokapäiväistä älämölöä viikosta toiseen. Ymmärtäisi vielä vähän, j os olisi suomalaisia mukana. Luojan kiitos loppuu kohta. Hermo menee tai tulee avioero näin pitkästä huudatuksesta! Turha kirjoitella, että tätä on niin harvoin, koeta kestää, Vielä joulun alla!
- Anonyymi
Huutaa jos huudattaa, mutta nämähän huutavat väkisin, ähistäen oikein.
- Anonyymi
Hiihtoselostajatkin karjuu kuin viimeistä päivää, esim kun matalaääninen Porttilan Kimmo selostaa. Korkeampiääniset kiljuu.
Suomessa taitaa olla edellytys tv selostajaksi pääsyyn lajissa kuin lajissa. - Anonyymi
Huutaminen on rantautunut suomalaiseenkin urheiluselostamiseen. Ennen vanhaan asia meni perille normaalilla äänenkäytöllä, ei Porttila nuorempana huutanut.
- Anonyymi
Muutaman vuoden kun sokkaat tyhjänpäiväistä pallonpotkintaa, niin ainut tapa pysyä hereillä on huutaa. Tuska poistuu hetkeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011571
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58981Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85902
- 61866
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t265754Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10750Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä339694Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74686Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58684