Mistä johtuu keltaiset pilkut kylppärin katossa? Ilmanvaihtoaukon ympärillä ne jää keltaisiksi, mutta vähän sen vierestä muuttuu vähitellen mustiksi (hometta). Mikään ei haise eikä mitään oireita.
Voiko syynä olla se, ettei lämmitys pelannut aiemmin kylppärissä? Korjattiin vähän aikaa sitten ja huomasin, että sen jälkeen kylppäri on kuivunut paljon nopeammin. En osaa vielä sanoa, vaikuttaako noihin pilkkuihin.
Keltaiset pilkut kylppärin katossa
Anonyymi-ap
2
721
Vastaukset
- Anonyymi
En tiedä onko apua, mutta... Meillä vessan katon keltaiset pilkut aiheutuivat ilmanraikastin spraysta. Sellaisesta, jonka suihku suuntautuu ylöspäin ja osa sumusta tuppasi tulemaan pisaroina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 475918
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?885624Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2525579Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k324716Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494699Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1873960- 1413500
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!283136Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.253117Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43051