On täysin mahdotonta arvioida paljonko on tullut saunottu miesporukalla. Pelimatkoilla ja kuntosalilla aina, seuran saunailloissa, mökeillä aina, poikien laivaristeilyillä aina, kalaretkillä telttasaunassa, kokousiltamissa, juhannus, uusivuosi, Lapin reissut, Pietarin ja Tallinnan matkat, lapsuuden kodissa serkkujen kesken, poikain synttärijuhlissa, polttareissa, lauttasaunoissa, Thaimaassa pari kertaa viikossa, hotellien saunoissa, kylpylöissä yms.
Noin kertoi suomalainen saunoja.
Saunojahan on monenlaisia kuten myös saunojia, on sähkölämmitteisiä aloitteleville harrastajille, ikilämpöisiä sähköllä kiireisille ja puulämmitteisiä asiaan hieman enemmän vihkiytyneille, sekä savu sellaisia sitten taitajille.
Sitten on myös kaikenmoisia mintulle maistuvia ja infrasellaisia myös.
Saunojia on myös joka lähtöön alalauteelta ylälauteelle ja ehdottomasti makaavia.
Ruotsissa luetaan sanomalehteä ja suomessa arvostellaan aihetta täytyykö olla niin että nahka palaa vai voisiko olla nautinnollinen lämpö.
Alastomuus ja sauna kulkevat käsi kädessä suomessa, mutta niin ei ole kaikkialla.
Sama pätee sukupuolten kesken, kyse on asenteesta ja myös tottumuksesta.
Kun saunoja oikein hienosäädetään, niin huomioidaan ilmanvaihto ja jopa kiukaan kivet, jotka ei aina olekaan kiviä vaan jotain muuta.
Pyytäisinkin pari kertaa viikossa Thaimaassa saunojaa valaisemaan minkälaisessa saunassa hän pari kertaa viikossa saunoo ja missä sauna sijaitsee?
Suomalaista saunakulttuuria thaimaassa.
3
163
Vastaukset 3
- Anonyymi
Saunoja joka vielä ei ole saunonut sukellusveneessä eikä avaruussukkulassa on mystinen rakas haavesaunoja joka on hyvä hyville ja paha pahoille, sekä jonka vierellä on turvallista kulkea kaikkien häntä kunnioittaen, mutta hänellä on yksi tyypillinen ongelma, hän päästää suustaan sammakoita.
Palstalla ei ole aiemmin vaikuttanut henkilö, joka olisi saunonut pelimatkoilla ja nyt saunoisi pari kertaa viikossa thaimaassa.
Pelimatkoja kun on harrastanut TT ja thaimaassa saunojaksi on ilmoittautunut 2010 ja Sensei, mutta kumpikaan heistä ei ole pelimatkasaunojia. Kerran meinasin tulla hulluksi saunassa kun sinne tuli tyttöjä putken pätkineen ja ne kysyi että onko mulla jöpö... Luulin että ne puhuu polku pyörästä ja sanoin niille että on mulla sellanen 24 tuumainen... tytöt tirskui ja sanoi että tuo on kyllä vaan korkeintaan yksi tuumainen...
- Anonyymi
Jaahas että silleen junttilassa on Flösö tynnyrisaunaporukkasaunonut paljonkin ja nyt pari kertaa viikossa myös täällä thaimaassa.
Unohti mainita kerrostalosossulääväkaksionsa konserni-isukin laskuun menneen taloyhtiön viikottaisen saunavuoronsa mamujen vuorojen välissä yksi tunti.
No vastaanpa täältä Chiang Maista saunamme vierestä, että puilla lämpenee.
$
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀42885- 78855
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi17809Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R51744Huh huh...
Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik208671- 38549
- 43546
Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni39495- 47485
Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,37439