Suomi tarvitsee maahanmuuttajia

Lisää maahanmuuttajia,sähkön hintaa vielä ylöspäin,kaukolämpöön korotuksia,vesimaksuihin korotus ja hulevesi kolminkertaiseksi. Suomi on hyvinvointivaltio elkää itkekö.
5164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oohh Mites sinä reppana sitten maksat nuo kaikki ei se sossunkaa tuet loputtomiin riitä

Äänestä
  • Rahalla..anna vahvistustunnus a. Kiitos.

    Äänestä

Odotapa vaan kun kiinteistöverot nostetaan. Tuskin ne mittaporukat ihan huvinvuoksi kiertelee nurkkia tonkimassa.

Äänestä
  • On kyllä aikakin nostaa ne on niin kauan ollut samalla tasolla.

    Äänestä

  • ...jostain nekin rahat on revittävä... ja mistäpä muualta kuin kansan selkänahasta , lainaakaan ei loputtomiin kun koko valtakunta alkaa olla kanitettu ja koko liike-elämä alkaa olla ulkomaalaisten käsissä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lisää maahanmuuttajia,sähkön hintaa vielä ylöspäin,kaukolämpöön korotuksia,vesimaksuihin korotus ja hulevesi kolminkertaiseksi. Suomi on hyvinvointivaltio elkää itkekö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu