Uskallanko kysyä,onko mieheni h...?

Ennen meillä meni seksi ok. Mut nyt mieheni on lähinnä kiinnostunut siitä toisesta reijästä. Se kuvottaa minua. Aina pitäis olla rasvaa ja työntää sinne sormiaan. "vanhan ajan" asennot ovat historiaa.Oon alkanut epäillä et näinköhän mun miestä kiinnostaa miehet. Jotan viitteitä on jotka ei kuulu ihan normaaliin nais/mies suhteeseen.Tuntuu et eteenkään ei ota niin kuin ennen. Mistä voisin tietää et pitääkö mieheni miehistä? Saunaillat ja kaverit on sille tärkeitä mut sinnehän mulla ei ole asiaa.
113444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tuo ei ole yhtään kivaa. Jos sinua inhottaa, älä lähde mukaan ko leikkiin. Älä! Jos itse nauttisit, asia olisi ok. Ja jos miehesi toteuttaa itseään muitten miesten kanssa, katso, ettet saa ei-toivottuja tuliaisia (sama pätee missä tahansa syrjähypyssä oli kohde mies tai nainen).

Minä olen kiltti, niin kiltti, että en oikein osaa kieltäytyä, ettei toiselle tulisi paha mieli. Kun tarpeeksi kauan on kiltti, asoita on yhä vaikeampi korjata/muuttaa. Ja kun oma kiltteys sitten ottaa päähän, mukavistakin asioista tulee ajan mittaan epämiellyttäviä.

Jos on niin, että miehesi on kiinnostunut miehistä, sinun pitää kylmän rauhallisesti miettiä, mihin kaikkeen olet valmis ja mihin et. Sinä et kuitenkaan muutu mieheksi, joten älä lähde mukaan mihinkään, mikä sinusta tuntuu pahalta!

Äänestä

mietin itsekkin samaa,vaikka meillä ei peräpää ole vielä ollut kiinnostuksen aihe,mutta voi olla että oikeaa vastausta ei saisi vaikka kysyiski.

Äänestä

Minusta se ei tee kenestäkään kyllä homoa, jos on kiinnostunut anaaliseksistä naisen kanssa! Se onko anaaliseksi ok jääköön jokaisen omaan harkintaan. Itse pidän siitä, enkä tasan voisi kuvitellakkaan tekeväni sitä miehen kanssa. Ettei vain miehesi myös olisi hieman kyllästynyt? Meinaan vaihtelua tuo anaalihomma ainakin tuo - ja erektiohäiriöt voivatkin liittyä tuohon "samalla kaavalla" muhinointiin, johon vaikutat itse olevasi taipuvainen.
Voi miesparkaa - mutta onnea valisemallasi keskiajan tiellä.....

Äänestä
  • juuri mitä ajattelinkin mutta veit sanat suustani ja ehdit ensin

    Äänestä

Tuskin se asiaa paljon parantaisi jos kysyisit, olipa vastaus mikä tahansa. Eikö ogelma lähinnä ole sitä että nautitte eri tavalla seksistä. Jos tämä miehesi mieltymys ei sinulle ole hyvää asiasta on voitava keskustella. En näe mitään syytä että sinä kilttinä antaudut. Kyllä sinullakin on oikeus nauttia sekä velvollisuus itseäsi kohtaan tehdä jotakin asialle.
Ehdotan etttä keskustelisit asiasta miehesi kanssa siten että pohtisitte erilaisia vaihtoehtoja jotka molemmista olisi sekä kiihottavia että nautinnollisia. Siis positiivisessa hengessä syyttämättä. Käyttäkää käsiänne ja mielikuvitustanne. Kysy häneltä mitä voisit tehdä jotta hän tuntisi olonsa hyväksi.
Kerron tässä erään jutun ei siksi että kopioisit sen vaan ymmärtäisit mitä ajan takaa. Minä siis olen homo. Tapasin erään miehen joka oli maimisissa. Hän kysyi minulta olenko halukas imemään häntä. Olin ja asia hoidettiin. Jälkeen päin kysyin uteliaisuuttani miksi han halusi kuin oli vaimokin kotona. Hän vastasi että kyllä hän vaimostaan pitää ja nauttiikin mutta haluaisi joskus olla se kohde joka vain nautti eikä koko aikaa tarvitse vain ajatella mitä mun nyt pitäisi tehdä. Vaimonsa ei olut kovin aktiivinen. Eli yritä yhdessä miehesi kanssa löytää ne jutut jotka ovat teille molemmille yhteisiä. Onnea matkaan
Ps. en halua täällä palstalla antaa vinkejä mutta jos haluat anonymisti kysyä niin kirjoita e-mail [email protected]

Äänestä

Kiitos asiallisesta palautteesta ja olin yllättynyt kannanotoista. Tiedän että en itsekkään ole niin "aktiivinen" ja siihen liittyy päällimmäisenä tämä asia. Asioitahan voi muuttaa ja keskustelulla päästä alkuun, mutta... Katsotaan, siihen tarvitaan kuitenkin kummankin osapuolen näkökannat, yhteinen sävel ja sen löytäminen.

Äänestä

Ja taas kerran homoseksuaalisuus yksinkertaistetaan pelkäksi persereiän ympärillä pyörimiseksi ja anaaliseksiksi.. *Huokaus*

Saanen huomauttaa, että kyselytutkimusten mukaan vain noin kolmannes (1/3) homomiehistä harrastaa anaaliseksiä säännöllisesti. Peppuilu ei siis todellakaan kuulu säännönmukaisesti homoseksuaalisen miehen elämään. Sitäpaitsi, ei se persereikä itsessään ole se mikä houkuttaa, vaan se miehisyys siinä kumppanissa.

Luulenpa että kyseessä on juuri se mitä joku aikaisempikin kirjoittaja sanoi, että suhteestanne on tullut ajan myötä hieman väljähtynyt, ja että miehesi on innostunut takaportistasi koska se on uutta ja jännittävää vanhaan verrattuna.

Jos hän olisi homo, niin hän ei olisi kiinnostunut sinusta lainkaan. Ei vaikka sinulla olisi kuinka tiukka takamus tahansa.

Äänestä
  • Homot on tosi paskoja. Mä haluisin imeä james bournen persereikää, mutta ei se tee musta homoa.

    Äänestä

että miehesi on ihan tavallinen, mielikuvitukseton suomalainen mies, joka on vain ränsistynyt yhdessä sinun kanssasi täysin uuvuttavassa ja yllätyksettömässä suhteessa, kuka normaali mies nyt jaksaisi kuollutta lahnaa naida innostuneena? Jos vielä jahtaat häntä kaveriporukan takia, niin lisäät vain hänen paineita. Pitäähän aviomiehellä olla edes jotain seuraa vanhan vaimonsa lisäksi, onhan sinullakin omat ystävätterisi, etkä sinäkään ole vielä muuttunut lesboksi - vaikka voit sitä tietysti ollakin, piilolesbous on yleistä nalkuttavien aviovaimojen keskuudessa.
Joka tapauksessa, jos miehesi olisi homo, ei hän sinun persettäsi kaivelisi, siitä voit olla aivan varma, sillä kukaan homomies ei voi olla niin epätoivoinen.

Äänestä
  • Itse olen naimisissa oleva mies, jolla myös vetoa miehiä kohtaan. Itse pidän myös anaaliseksistä ja vaimoni ei. No tämä ei ole se syy miksi myös miehet kiinnostavat vaan ehkä se sytyke erilaiseen ja suorempaan seksiin, itsekkin nimittäin olen kyllästynyt siihen, että vaimoni näkee seksin pelkästään hänen tarpeidensa tyydyttämistä varten. Hänen mielestään miestä ei tarvitse koskea, miehen tulee kestää ja tuottaa tyydytys sama se jos jäät itse laukeamatta. Itse kaipaisin vaimoni kanssa molemminpuolista aktiivisuutta. Asiasta olen keskustellut hänen kanssaan, mutta ajatuksemme eivät mene yksiin. Miesten kesken ei tarvita keskusteluja vaan kumpikin tietää mistä mies pitää. Vakavampaa parisuhdetta en miehen kanssa haluaisi. Rakastan kuiotenkin vaimoani ja haluan elää hänen kanssaan jatkossakin. Siksi olenkin päättänyt pitää omat salaisuuteni ja seikkailuni vain itselläni ja vaikka vaimoni kysyisi en myöntäisi.

    Äänestä

  • Mies kirjoitti:

    Itse olen naimisissa oleva mies, jolla myös vetoa miehiä kohtaan. Itse pidän myös anaaliseksistä ja vaimoni ei. No tämä ei ole se syy miksi myös miehet kiinnostavat vaan ehkä se sytyke erilaiseen ja suorempaan seksiin, itsekkin nimittäin olen kyllästynyt siihen, että vaimoni näkee seksin pelkästään hänen tarpeidensa tyydyttämistä varten. Hänen mielestään miestä ei tarvitse koskea, miehen tulee kestää ja tuottaa tyydytys sama se jos jäät itse laukeamatta. Itse kaipaisin vaimoni kanssa molemminpuolista aktiivisuutta. Asiasta olen keskustellut hänen kanssaan, mutta ajatuksemme eivät mene yksiin. Miesten kesken ei tarvita keskusteluja vaan kumpikin tietää mistä mies pitää. Vakavampaa parisuhdetta en miehen kanssa haluaisi. Rakastan kuiotenkin vaimoani ja haluan elää hänen kanssaan jatkossakin. Siksi olenkin päättänyt pitää omat salaisuuteni ja seikkailuni vain itselläni ja vaikka vaimoni kysyisi en myöntäisi.

    Hyväksyt vaimosi mutta samalla sulla on jotain kaverin kanssa. Kuinka voi toimia näin ettei vaimosi saisi tietää? Niin tai eihän se vaimo siellä kaverilla ole mukana. Meillä keskustelussa kävi yksi kerta niin että puhuttiin yhdestä hänen kaverista ja kun kysyin että mitä hänelle kuuluu niin hän "lipsautti" että hänellä on toinen mies ja jatkoi juttuaan. (Toinen mies, olitko sä eka.. ?) Takerruin tietysti ajatuksin tähän lauseeseen, mutta en kysynyt mitään enempää.Tämä keskustelu oli kun olimme humalassa kumpikin. Ei sänkykamarin asiat todella sitä näytä, mihin olet suuntautunut, kyllä se korvienvälissä on. Tai blondilla raksuttaa liikaa... heh.!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nita kirjoitti:

Ennen meillä meni seksi ok. Mut nyt mieheni on lähinnä kiinnostunut siitä toisesta reijästä. Se kuvottaa minua. Aina pitäis olla rasvaa ja työntää sinne sormiaan. "vanhan ajan" asennot ovat historiaa.Oon alkanut epäillä et näinköhän mun miestä kiinnostaa miehet. Jotan viitteitä on jotka ei kuulu ihan normaaliin nais/mies suhteeseen.Tuntuu et eteenkään ei ota niin kuin ennen. Mistä voisin tietää et pitääkö mieheni miehistä? Saunaillat ja kaverit on sille tärkeitä mut sinnehän mulla ei ole asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu