Lehdessä artikkeli, jossa toimittaja Salmela käsittelee lapsensa aiheuttamaa pahennusta tanssiteatterin katsomossa, kun lapsi oli innoissaan tanssiesityksestä ja kommentoi kaksivuotiaan äänellä näkemäänsä.
Lapsi häiritsi muita katsojia.
Ottamatta kantaa juuri tähän tapaukseen kysyisin, miten olette suhtautuneet teatterissa tai konserteissa liian kovaäänisiin tai rauhattomiin katsojiin. Voiko lapsen vanhemmille huomauttaa? Pitääkö parkuva lapsi viedä pois salista? Artikkelissa kerrotaan, että joku äiti oli joutunut poistumaan kirkosta lapsensa kanssa. Oli loukkaantunut asiasta.
Olen itse ollut kirkonmenoissa, joissa lapsi juoksi alttarilla.
Pitääkö ymmärtää, että lapsi pitkästyy? Kuinka paljon lapsi saa "häiritä"?
Häiritseekö lapsi
Anonyymi-ap
1
737
Luetuimmat keskustelut
- 1622116
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta3921557Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.1781102Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.279764- 273660
- 33651
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12641- 191593
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen22557- 43541