Hollola säästää palveluista

Anonyymi-ap

Hollolan palkkaama paska yritys Terranor ei osaa aurata kuin kuntakeskuksessa Salpakankaalla, heti kun tulevat Vesikansaan ja Kalliolaan ni jo alkaa sähläys, isolla traktori Valtralla auraa niin päin persettä että oi oi kadulle jää lumet ja tie kapenee kun ei osaa tai viitti aurata kunnolla.
Vai maksaako Salpakangaslaiset enemmän voitelua kunnanjohtoon, että sitä norit suosii mutta heti kun kunnan johdon ja virkamies silmä ei yllä Hollolan lähiöihin niin aurata ei. Perseestä tämmöset terranorsut, takaisin vaikka se viime vuotinen Viherpalvelut Hyvönen, jotka juuri oppivat viime talven lopussa auraamaan, tuo Terranorin paska ei taida oppia koko talvena, että mihkähä pitäs valittaa että aurattaisi paremmin? Elykeskukseen vai Liikenneministeriöön vai Poliisille vai lakimiehelle?
Hollolassa ei nykyisin pääse edes terveysasemalle Palotielle hyvään hoitoon koska senkin lopettivat kun perustivat tuon helvetin Phhykyn, joka ei toimi.
Ennen kansan suussa sanottiin "arvauskeskus" nyt nuo ei osaa arvatakaan Terveystiellä, uudessa pömpelissä, jossa käytävätkin on niin kapeita, että ei taida vuodeosastoa löytyä Seuraavan pandemian potilaille kun alkaa esim. Ebola leviämään ja tarvittaisiin eristyshoitoa varten Päksi ja muille vuodeosastot terveyskeskuksissa, ettei tartu.
Mutta no hienoa Phhyky kun ette ole valmistautuneet eliitin suunnitelmaan "Seuraava Pandemia", josta ne puhuivat Balilla G20 kokouksessa.

2

1054

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä helvetin palveluista?!? Ei Hollolassa mitään palveluita ole paitsi kirjasto

      • Anonyymi

        Onnenkodon hoitajista on myös vara tinkiä. Muijaa on että päät yhteen kolisee ja tasaperseellä istutaan kun vierailija menee. Hyvä että edes tervehtivät, noh pomon kehnoutta.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1433
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      875
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      57
      724
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      700
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      687
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      655
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      66
      643
    9. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      641
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      637
    Aihe