Hollolan palkkaama paska yritys Terranor ei osaa aurata kuin kuntakeskuksessa Salpakankaalla, heti kun tulevat Vesikansaan ja Kalliolaan ni jo alkaa sähläys, isolla traktori Valtralla auraa niin päin persettä että oi oi kadulle jää lumet ja tie kapenee kun ei osaa tai viitti aurata kunnolla.
Vai maksaako Salpakangaslaiset enemmän voitelua kunnanjohtoon, että sitä norit suosii mutta heti kun kunnan johdon ja virkamies silmä ei yllä Hollolan lähiöihin niin aurata ei. Perseestä tämmöset terranorsut, takaisin vaikka se viime vuotinen Viherpalvelut Hyvönen, jotka juuri oppivat viime talven lopussa auraamaan, tuo Terranorin paska ei taida oppia koko talvena, että mihkähä pitäs valittaa että aurattaisi paremmin? Elykeskukseen vai Liikenneministeriöön vai Poliisille vai lakimiehelle?
Hollolassa ei nykyisin pääse edes terveysasemalle Palotielle hyvään hoitoon koska senkin lopettivat kun perustivat tuon helvetin Phhykyn, joka ei toimi.
Ennen kansan suussa sanottiin "arvauskeskus" nyt nuo ei osaa arvatakaan Terveystiellä, uudessa pömpelissä, jossa käytävätkin on niin kapeita, että ei taida vuodeosastoa löytyä Seuraavan pandemian potilaille kun alkaa esim. Ebola leviämään ja tarvittaisiin eristyshoitoa varten Päksi ja muille vuodeosastot terveyskeskuksissa, ettei tartu.
Mutta no hienoa Phhyky kun ette ole valmistautuneet eliitin suunnitelmaan "Seuraava Pandemia", josta ne puhuivat Balilla G20 kokouksessa.
Hollola säästää palveluista
Anonyymi-ap
2
1067
Vastaukset
- Anonyymi
Mistä helvetin palveluista?!? Ei Hollolassa mitään palveluita ole paitsi kirjasto
- Anonyymi
Onnenkodon hoitajista on myös vara tinkiä. Muijaa on että päät yhteen kolisee ja tasaperseellä istutaan kun vierailija menee. Hyvä että edes tervehtivät, noh pomon kehnoutta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837121Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267073Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1166198Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv183481Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400