Voi kun pääministerimme olisi yhtä huolissaan itse Suomen kilpailukyvystä kuin Eu:n. Toisaalta ymmärrän kyllä, kun isoja infestointeja valuu keski-eurooppaan on se Sannan mielestä vihreää siirtymää ja ihan ok koska onhan se Eurooppaa sekin. Kyllä meidän pitäisi olla lähtökohtaisesti huolissamme Suomen tilanteesta niin Eu:n sisällä kuin muutenkin. Minusta pääministerin tehtävä on johtaa Suomea ja Suomen ongelmat olisi päällimmäisenä mielessä. Eu:n omat ongelmat globaalisti tietysti koskevat myös Suomea. Mutten en ole vielä kuullut Marinin suusta tällaista surkuttelua esim Suomen kilpailukyvystä. Jotenkin tuntuu, että pelataanko tätä peliä kuitenkin vain Eu:n pussiin. Lukuisia suojatyöpaikkoja on meinaan komissio pullollaan.
Vastaukset 3
- Anonyymi
Ei pääministerin tehtävä ole enää johtaa suomea, sen suurin tehtävä oli viedä meidät liittovaltioon, joka yhteisvelka-helvettien ansiosta tulee kaatumaan hulluutensa. Brexitin myötä suurin nettomaksaja lähti. Enään ei lähde kukaan, kun olet velkavankeudessa. Kaikki suomalaiset paskahousu poliitikot ketkä tätä ajoivat näin linnan juhlissa, uskomatonta häpeää heitä kohtaan.
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17668956x
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Katsoin uusimpia kohuja, miksi Sannan pitää valehdella ylen-studiossa. Miksi pitää kiillottaa vaikka voisi myöntää asiat suoraan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1401041Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1171007En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58765Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset213748- 62688
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä25686- 135676
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57612- 38578
Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss58525