GFB Holidays Finland ostetaan osakkeita

Anonyymi-ap

Näin paikallislehdessä GFB Holidays Finland lehti-ilmoituksen OSTETAAN lomaosakkeita. GFB niemeä ei ollut mainittu ilmoituksessa. Soitin ilmoituksen puhelinnumeroon ja kysyin vielä erikseen tältä puhelimen naiselta että ostetaanko meidän lomaosake? Painotin että minä ja vaimoni EMME ole sitten ostamassa mitään. Puhelimessa tämä nainen sanoi että KYLLÄ GFB ostaa lomaosakkeita ja näin meidät kutsuttiin paikalliseen hotelliin tapaamiseen heidän ostajan kanssa tiettynä päivänä tiettyyn aikaan. Menimme vaimon kanssa sovitusti tapaamiseen koska molempien täytyi olla paikalla. Selvisi että GFB Holidays Finland ei osta osakettamme vaan meidän täytyisi maksaa heille 440 euroa että he myisivät osakkeeni. Tämä markkinointiohjelma voimassa 2-vuotta. Ei mitään takuita että lomaosakkeeni tulisi myydyksi. Sanoimme kiitos EI ja lähdimme pois. Tiedoksi vain kun näette näitä lehti-ilmoituksia OSTETAAN lomaosakkeita, ei kannata nähdä vaivaa mennä tapaamaan ellet tosiaankin halua ostaa jäsenyyksiä yms.

14

764

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täyttä kusetusta koko gfb holidays. Meille tuli ”kantis” tarjous kesäkuussa , koskien loppuvoden viikkoja vain 100e!!!!! Varasimme viikon 33 Ikaalisiin ja täyttä huijausta !!!!! Viikko oli ihan täysin muulla omistajalla ja onneksi saimme ”vinkin” HUIPPU tarjouksen toiselta huijatulta. Rahat meni ja rikosilmoitus tehty!!!!

    • Anonyymi

      Kyllähän tuon firman sivuilta saa ihan rehellisen kuvan missä mennään:

      https://www.gfb.travel/tulossa-pian

      GFB Holidays Finlandin tulevaa 2022

      Jäsenetuihimme tulee huomattavasti lisää valikoimaa mm. matkavakuutus (3kk voimassa), TMT (timeshare token) bonusjärjestelmä, joka perustuu blockchain teknologiaan, eli ensimmäisen kerran kaikki pienetkin bonukset ovat kannattavia.

      ​Lennot ja majoitukset suomessa ja ulkomailla voidaan maksaa TMT tokeneilla, ja kaikilla yleisimmillä kryptovaluutoilla, samailla tavalla kuin perinteisillä maksumenetelmillä.

      GFB Holidays Finlandin Kännykkä applikaatio valmistuu.

      ​GFB Holidays Finland esittelee asuntojen ja vapaa-ajan asuntojen vuokrausplatformin suomalaisille.

      GFB Holidays Finlandin esittelee suomen kaupunkikohteet.

      GFG Homes lanseerataan suomalaisille.

      Vuosi siis tulee olemaan mullistava monella tapaa, ja laitetaan sormet ristiin että pysymme aikataulussa.

    • Anonyymi

      Täyttä huijausta

    • Anonyymi

      Nyt on 2023 ja tuossa oli mitä piti tulla 2022 , kusetus firma

    • Anonyymi

      GFBn ansaintalogiikka perustuu juuri tuohon, että ne ottaa lomaosakkeen myyntiin kahdeksi vuodeksi esimerkiksi 440€ etukäteen maksettavaa palkkiota vastaan. Myyntitoimeksiannossa annetaan myös käyttöoikeus lomaviikolle, vastikkeen maksu jää kumminkin osakkeen omistajalle. Ja se on se millä ne tienaa. Ne myy tutustumisviikkoja lomaosakkeisiin siitä myyntiin ottamastaan lomaosakkeesta 250-750€ viikko. Toki joskus kun meinaa jäädä viikko myymättä, niin hinta voi olla vain 150€ viikko.

      Eihän tuolla tienaa kuin muutaman satasen per vuosi per myytävä viikko-osake. Mutta jos onnistuu vaikka sataa ihmistä höynäyttämään, niin kyllä siitä jotain jää.

      Osakkeita ne ei osta. Vaihdossa kyllä ottavat. Esimerkiksi jos annat jonkun reilulla kymppitonnilla ostamasi Punkaharjun ja 6000€ välirahaa, niin saat Sallasta "venäläisten suosiman ykkösviikon" (niin joku tuolla aiemmin kertoi). Sallan viikkojen arvo on nykyään 0. Tätä on joku huuto.netissä kokeillut.

      • Anonyymi

        Taisit olla jäljillä...


    • Anonyymi

      Osta samalla mahdollisesti tulevat miljoonien rikoskorvsauksetkin itsellesi maksettavaksi.

      • Anonyymi

        Miten ostajalle voi tulla miljoonaluokan korvauksia?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nyt oli sitten Hesarissa mainos. Ja tuskin tämäkään liiketoimintaa mainittavasti edistää...

      Maksettua mökkiä ei ollutkaan olemassa – Kymmenistä petoksista epäilty matka­toimisto pilasi Juha Jäntin joulun
      https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000010105904.html

    • Anonyymi

      Hienoa salapoliisi työtä Utsjoen Scherlock , täysi idiootti. Onko maailaispöntöllä tylsää.

      • Anonyymi

        Eiköhän neti palvelualustatkin reagoisi, jos kertoisi poliisin tutkinnoista ja siitä, että petos liittyy nimenomaan esim. Facen ja Instan pohjalle.


    • Anonyymi

      Neti , opettele kirjoittamaan

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      325
      1534
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1249
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      472
      1069
    4. 62
      956
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      942
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      701
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      107
      694
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      692
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      466
      636
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      622
    Aihe