Näin paikallislehdessä GFB Holidays Finland lehti-ilmoituksen OSTETAAN lomaosakkeita. GFB niemeä ei ollut mainittu ilmoituksessa. Soitin ilmoituksen puhelinnumeroon ja kysyin vielä erikseen tältä puhelimen naiselta että ostetaanko meidän lomaosake? Painotin että minä ja vaimoni EMME ole sitten ostamassa mitään. Puhelimessa tämä nainen sanoi että KYLLÄ GFB ostaa lomaosakkeita ja näin meidät kutsuttiin paikalliseen hotelliin tapaamiseen heidän ostajan kanssa tiettynä päivänä tiettyyn aikaan. Menimme vaimon kanssa sovitusti tapaamiseen koska molempien täytyi olla paikalla. Selvisi että GFB Holidays Finland ei osta osakettamme vaan meidän täytyisi maksaa heille 440 euroa että he myisivät osakkeeni. Tämä markkinointiohjelma voimassa 2-vuotta. Ei mitään takuita että lomaosakkeeni tulisi myydyksi. Sanoimme kiitos EI ja lähdimme pois. Tiedoksi vain kun näette näitä lehti-ilmoituksia OSTETAAN lomaosakkeita, ei kannata nähdä vaivaa mennä tapaamaan ellet tosiaankin halua ostaa jäsenyyksiä yms.
GFB Holidays Finland ostetaan osakkeita
14
665
Vastaukset
- Anonyymi
Täyttä kusetusta koko gfb holidays. Meille tuli ”kantis” tarjous kesäkuussa , koskien loppuvoden viikkoja vain 100e!!!!! Varasimme viikon 33 Ikaalisiin ja täyttä huijausta !!!!! Viikko oli ihan täysin muulla omistajalla ja onneksi saimme ”vinkin” HUIPPU tarjouksen toiselta huijatulta. Rahat meni ja rikosilmoitus tehty!!!!
- Anonyymi
Kyllähän tuon firman sivuilta saa ihan rehellisen kuvan missä mennään:
https://www.gfb.travel/tulossa-pian
GFB Holidays Finlandin tulevaa 2022
Jäsenetuihimme tulee huomattavasti lisää valikoimaa mm. matkavakuutus (3kk voimassa), TMT (timeshare token) bonusjärjestelmä, joka perustuu blockchain teknologiaan, eli ensimmäisen kerran kaikki pienetkin bonukset ovat kannattavia.
Lennot ja majoitukset suomessa ja ulkomailla voidaan maksaa TMT tokeneilla, ja kaikilla yleisimmillä kryptovaluutoilla, samailla tavalla kuin perinteisillä maksumenetelmillä.
GFB Holidays Finlandin Kännykkä applikaatio valmistuu.
GFB Holidays Finland esittelee asuntojen ja vapaa-ajan asuntojen vuokrausplatformin suomalaisille.
GFB Holidays Finlandin esittelee suomen kaupunkikohteet.
GFG Homes lanseerataan suomalaisille.
Vuosi siis tulee olemaan mullistava monella tapaa, ja laitetaan sormet ristiin että pysymme aikataulussa. - Anonyymi
Täyttä huijausta
- Anonyymi
Nyt on 2023 ja tuossa oli mitä piti tulla 2022 , kusetus firma
- Anonyymi
GFBn ansaintalogiikka perustuu juuri tuohon, että ne ottaa lomaosakkeen myyntiin kahdeksi vuodeksi esimerkiksi 440€ etukäteen maksettavaa palkkiota vastaan. Myyntitoimeksiannossa annetaan myös käyttöoikeus lomaviikolle, vastikkeen maksu jää kumminkin osakkeen omistajalle. Ja se on se millä ne tienaa. Ne myy tutustumisviikkoja lomaosakkeisiin siitä myyntiin ottamastaan lomaosakkeesta 250-750€ viikko. Toki joskus kun meinaa jäädä viikko myymättä, niin hinta voi olla vain 150€ viikko.
Eihän tuolla tienaa kuin muutaman satasen per vuosi per myytävä viikko-osake. Mutta jos onnistuu vaikka sataa ihmistä höynäyttämään, niin kyllä siitä jotain jää.
Osakkeita ne ei osta. Vaihdossa kyllä ottavat. Esimerkiksi jos annat jonkun reilulla kymppitonnilla ostamasi Punkaharjun ja 6000€ välirahaa, niin saat Sallasta "venäläisten suosiman ykkösviikon" (niin joku tuolla aiemmin kertoi). Sallan viikkojen arvo on nykyään 0. Tätä on joku huuto.netissä kokeillut.- Anonyymi
Taisit olla jäljillä...
- Anonyymi
Osta samalla mahdollisesti tulevat miljoonien rikoskorvsauksetkin itsellesi maksettavaksi.
- Anonyymi
Miten ostajalle voi tulla miljoonaluokan korvauksia?
- Anonyymi
Iltalehdessä oli semmoinen mainos, että saattaa ostotoiminta hiukkasen hiljentyä...
Harri varasi matkatoimistolta syysloman: Viikko ennen reissua kävi ilmi, ettei varausta ollutkaan – Eikä hän ollut ainoa
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/dd34c3a5-af9f-4d5c-be05-80d2ac6f5c51 - Anonyymi
Nyt oli sitten Hesarissa mainos. Ja tuskin tämäkään liiketoimintaa mainittavasti edistää...
Maksettua mökkiä ei ollutkaan olemassa – Kymmenistä petoksista epäilty matkatoimisto pilasi Juha Jäntin joulun
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000010105904.html - Anonyymi
Hienoa salapoliisi työtä Utsjoen Scherlock , täysi idiootti. Onko maailaispöntöllä tylsää.
- Anonyymi
Eiköhän neti palvelualustatkin reagoisi, jos kertoisi poliisin tutkinnoista ja siitä, että petos liittyy nimenomaan esim. Facen ja Instan pohjalle.
- Anonyymi
Neti , opettele kirjoittamaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1116916KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3886577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653317Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521282869Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082460Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351940- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257