Pitkän linjan entisenä keskuskustalaisena, ja nykyisin naapurikunnan perussuomalaisena olen seurannut Viitasaaren valtuuston työskentelyä. Persuviha on näkynyt Kinnusen työskentelyssä lähes koko Viitasaaren virkauran ajan. Voisi sanoa että muistuttaa pitkälti koulukiusaamista. Mikään persuesitys ei ole saanut juuri minkäänlaista noteerausta saatika asian eteenpäin viemistä. Eikös kunnanjohtajan pitäisi pitää kaikkia valtuustoryhmiä tasavertaisina?
Odottaako mörkö Mikkelissä?
4
274
Vastaukset
- Anonyymi
Eläpä oo huolissas,kyllä pertikki hoitaa tuollaiset kinnuset kuin tyhjää vain .
- Anonyymi
Tupeepäinen sukulaismies on tainnut auttaa ja auttais varmaan edelleenkin, mutta harmi vaan kun asustelee niin kaukana ja ikäkin jo painaa.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176753093
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Mörkö odottaa Kumpumällä. Ajelee ympärinsä kädillä ja tunkee tylsällä kirveellä veistetyn naamansa joka kissanristäisiin. Pyllistää samalla ja luulee oleansa viehättävä tai älykäs. Kyllä tämä osaa hyydyttää tunnelman joka paikassa ukkonsa kanssa. Ei ole oppinut edes suomea oppinut vaikka kaksikymmentä vuotta on Suomessa asunut. Joku periytyvän heikkonlahjaisuus-geenin kantaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt201714