Olisiko ollu halvempi ottaa käyttöön Meri-Porin voimalaitos sähkön turvaamiseksi kuin että tukia annetaan tietylle kulutustasolle ja kustanataa reilu 400 miljoonaa € , eihän meillä sähkö pulaa ole , mutta jotenkin tämä koneisto saa meidät uskomaan tilanteen , mutta onhan totta kun propakandaa syötetään joka suunnasta niin päättäjätkin uskovat omaan valheelliseen tietoon. Ollan kun Venjäjällä jossa Putinin koeisto syöttää propakandaa..On kyllä todella ihmeellista ,SÄHKÖPULA !! hehehehe , MERI-PORI voimala käytöön ja heti koska tilanne on FORCEMAJOR !! Ei voi edesEU kieltää käyttöön ottoa Meri-Porista ja onhan Suomella vielä itsemääräämisoikeus.
Luetuimmat keskustelut
- 372142
- 56696
- 40643
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne65509- 62492
- 42490
- 45490
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15470Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh23458T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6457