Tämä eu tyhjentää suomalaisten köyhien tilit...suomi elää metsästä ja seuraavaksi eu käy metsiemme kimpuun vaikka ilamston pilaajat o muualla.... Venäjö, brasillia, lentomatkustaminen,.sähkön hints pitää saada vakiinnutettua tai mutten eu, sta erotaan. Pitäköön tunkkinsa. Sähkön hinnan korotukset pitäisi tulla vasta siinävaiheessa kun on pulaa sähköstä.. Nyt on nosteltu hintoja jo viime keväästä vaikkei aihetta edes ollut.
Eu.. Pahan alku
15
370
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän se noin ole koska liityimme unionin ihanuuteen paremmin tietävien (ay- liike, Sdp ja kokoomus) innostamina ihan siksi kun Eu:n piti olla halpuutuksen paratiisi...
- Anonyymi
Suomi liittyi eu, n ilman kansan äänestystä... Nyt pitäisi tehdä niinkuin britanniassa eli kansa äänestää..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomi liittyi eu, n ilman kansan äänestystä... Nyt pitäisi tehdä niinkuin britanniassa eli kansa äänestää..
Britanniassa kansa kärsii EU erosta, kai olet lukenut tai kuunnellut uutisia. Tosin varmaankin epäilet meidän Ylen uutisten totuutta ja kuvittelet sitä EU propakandaksi.
- Anonyymi
Kyllämse m oli katainen kokomus kun suomen euhun laittoi vaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Britanniassa kansa kärsii EU erosta, kai olet lukenut tai kuunnellut uutisia. Tosin varmaankin epäilet meidän Ylen uutisten totuutta ja kuvittelet sitä EU propakandaksi.
Ei taida kärsiä. Onhana ntanut nytkin miljardeja ukrainan apuun.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17677473D
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Hyvä idea, kannatetaan. Venäjän on helpompi napsia koko Eurooppa omaan koppaan, kun vastassa on vain heikkoja yksittäisiä valtioita. Kiinan kanssa ollaan samassa tilanteessa tulevaisuudessa. Brittien lähtö EU:sta oli aika kusinen paikka niille ja erittäin mieluista venäläisille. Heikko ja hajanainen Eurooppa on putputtimelle hyvin mieluista. Erotaan EU:sta tänään! Liitytään Venäjään huomenna!
- Anonyymi
Nato.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nato.
Sehän se on aina automaattisesti auttamassa. Apua tulee saman tien yhdysvalloista riippumatta kuka on presidentti. Unkari ja Turkki on nytkin tyrkyttämässä tukea. Nato jeesaa myös kauppaongelmissa ja muussakin mitä Kiina ja Venäjä keksii.
- Anonyymi
Varsinsisia venäläisiä on 100 miljoonaa. Miten ne "napsivat" 5kertaisen määrän ihmisiä orjikseen?
- Anonyymi
Voidaan liittyä,jos putinistit joutuvat Haagiin ja Venäjän alue tulee protektoraatiksi.
- Anonyymi
Eroon siitä olisi päästävä.... Eipä nytkään tullut apuun vaikka suomi on sähkökriisissä. Silloin kun kreikka oli hätää kärsimässä niin johan suomikin auttoi rahallisesti... Jos suomi körsii eniten sähkönhinnasta niin silloin eu on velvollinen autaamaan.... Auttajaa vaan ei näy..
- Anonyymi
Sähkönhinta tulee romahtamaan lähivuosina. Uudet innovaatiot sen takaavat. Sanokaa sanoneen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sähkönhinta tulee romahtamaan lähivuosina. Uudet innovaatiot sen takaavat. Sanokaa sanoneen.
Uudet innovaatiot? 😂😂😂😂
- Anonyymi
Tuleeko myös turhien aloitusten määrä romahtamaan tällä palstalla ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks595593Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si804360Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut783676Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää623363Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?1023352Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.103090- 1112858
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642307Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1312280Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit341831