Tämä eu tyhjentää suomalaisten köyhien tilit...suomi elää metsästä ja seuraavaksi eu käy metsiemme kimpuun vaikka ilamston pilaajat o muualla.... Venäjö, brasillia, lentomatkustaminen,.sähkön hints pitää saada vakiinnutettua tai mutten eu, sta erotaan. Pitäköön tunkkinsa. Sähkön hinnan korotukset pitäisi tulla vasta siinävaiheessa kun on pulaa sähköstä.. Nyt on nosteltu hintoja jo viime keväästä vaikkei aihetta edes ollut.
Eu.. Pahan alku
9
196
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän se noin ole koska liityimme unionin ihanuuteen paremmin tietävien (ay- liike, Sdp ja kokoomus) innostamina ihan siksi kun Eu:n piti olla halpuutuksen paratiisi...
- Anonyymi
Suomi liittyi eu, n ilman kansan äänestystä... Nyt pitäisi tehdä niinkuin britanniassa eli kansa äänestää..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomi liittyi eu, n ilman kansan äänestystä... Nyt pitäisi tehdä niinkuin britanniassa eli kansa äänestää..
Britanniassa kansa kärsii EU erosta, kai olet lukenut tai kuunnellut uutisia. Tosin varmaankin epäilet meidän Ylen uutisten totuutta ja kuvittelet sitä EU propakandaksi.
- Anonyymi
Kyllämse m oli katainen kokomus kun suomen euhun laittoi vaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Britanniassa kansa kärsii EU erosta, kai olet lukenut tai kuunnellut uutisia. Tosin varmaankin epäilet meidän Ylen uutisten totuutta ja kuvittelet sitä EU propakandaksi.
Ei taida kärsiä. Onhana ntanut nytkin miljardeja ukrainan apuun.
- Anonyymi
Hyvä idea, kannatetaan. Venäjän on helpompi napsia koko Eurooppa omaan koppaan, kun vastassa on vain heikkoja yksittäisiä valtioita. Kiinan kanssa ollaan samassa tilanteessa tulevaisuudessa. Brittien lähtö EU:sta oli aika kusinen paikka niille ja erittäin mieluista venäläisille. Heikko ja hajanainen Eurooppa on putputtimelle hyvin mieluista. Erotaan EU:sta tänään! Liitytään Venäjään huomenna!
- Anonyymi
Nato.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nato.
Sehän se on aina automaattisesti auttamassa. Apua tulee saman tien yhdysvalloista riippumatta kuka on presidentti. Unkari ja Turkki on nytkin tyrkyttämässä tukea. Nato jeesaa myös kauppaongelmissa ja muussakin mitä Kiina ja Venäjä keksii.
- Anonyymi
Eroon siitä olisi päästävä.... Eipä nytkään tullut apuun vaikka suomi on sähkökriisissä. Silloin kun kreikka oli hätää kärsimässä niin johan suomikin auttoi rahallisesti... Jos suomi körsii eniten sähkönhinnasta niin silloin eu on velvollinen autaamaan.... Auttajaa vaan ei näy..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seiska: "Naimisissa oleva kansanedustaja Matias Mäkynen (SDP) iski nuoren opiskelijan"
https://www.seiska.fi/Kotimaa/Skandaalipaljastus-Naimisissa-oleva-kansanedustaja-Matias-Makynen-iski-nuoren-opiskelijan "Opiskelija on kertonut lähip5344131Katja Ståhl sai yllätyksekseen masennusdiagnoosin - Yksi asia herätti: "Rupesin hirveesti..."
Tsemppiä ja voimia, Katja Ståhl! Juontaja, hevosnainen Ståhl avaa yksityiselämäänsä Yökylässä Maria Veitola -ohjelmassa. Lue lisää: https://www.suomi91352Olisitko nainen hävennyt mun kanssa
liikkuessa, vai päinvastoin? Luin jostain lehdestä kauan sitten että naiset miettii tätä kautta asioita. Ja olisitko hävennyt mua faijasi edessä? Ei s1321045- 100877
Translaki meni läpi...
Kuuntelin eilen eduskunnan lähetystä, ja monia hyviä perusteita kerrottiin, miksi moinen pitäisi hylätä. Eräs nutturatäti väitti, että kaikki estelyt129782Tasot - ikuinen kysymys, johon ei ole vastausta
Mikä on taso? Miten arvotatte edes tason? Omasta kokemusmaailmastani katsoen ei ole olemassa universaalia tasoa. Taso taitaa olla jokaiselle ihan eri158716- 43681
Translaki läpi äänin 113-69
Niinhän sinä kävi kun veikattiin. Lisäksi kaikenlaiset tällä palstalla uutta esitystä veikanneet voivat mennä takaisin peruskoulun yhteiskuntaopin tun170676Ensi kerralla kun kohdataan
Älä käännä päätäsi pois. Katso silmiini. Näet siellä anteeksipyynnön ja katumuksen. En torjuisi enää sinua. Miehelle44666Olet mielessä ja pysyt
Haluan nähdä sinua edes vilaukselta vaikka se sattuu toisinaan sydämeen. Hyvää yötä naiselta miehelle.32626