Tämä eu tyhjentää suomalaisten köyhien tilit...suomi elää metsästä ja seuraavaksi eu käy metsiemme kimpuun vaikka ilamston pilaajat o muualla.... Venäjö, brasillia, lentomatkustaminen,.sähkön hints pitää saada vakiinnutettua tai mutten eu, sta erotaan. Pitäköön tunkkinsa. Sähkön hinnan korotukset pitäisi tulla vasta siinävaiheessa kun on pulaa sähköstä.. Nyt on nosteltu hintoja jo viime keväästä vaikkei aihetta edes ollut.
Vastaukset 15
- Anonyymi
Eihän se noin ole koska liityimme unionin ihanuuteen paremmin tietävien (ay- liike, Sdp ja kokoomus) innostamina ihan siksi kun Eu:n piti olla halpuutuksen paratiisi...
- Anonyymi
Suomi liittyi eu, n ilman kansan äänestystä... Nyt pitäisi tehdä niinkuin britanniassa eli kansa äänestää..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomi liittyi eu, n ilman kansan äänestystä... Nyt pitäisi tehdä niinkuin britanniassa eli kansa äänestää..
Britanniassa kansa kärsii EU erosta, kai olet lukenut tai kuunnellut uutisia. Tosin varmaankin epäilet meidän Ylen uutisten totuutta ja kuvittelet sitä EU propakandaksi.
- Anonyymi
Kyllämse m oli katainen kokomus kun suomen euhun laittoi vaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Britanniassa kansa kärsii EU erosta, kai olet lukenut tai kuunnellut uutisia. Tosin varmaankin epäilet meidän Ylen uutisten totuutta ja kuvittelet sitä EU propakandaksi.
Ei taida kärsiä. Onhana ntanut nytkin miljardeja ukrainan apuun.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17677473D
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Hyvä idea, kannatetaan. Venäjän on helpompi napsia koko Eurooppa omaan koppaan, kun vastassa on vain heikkoja yksittäisiä valtioita. Kiinan kanssa ollaan samassa tilanteessa tulevaisuudessa. Brittien lähtö EU:sta oli aika kusinen paikka niille ja erittäin mieluista venäläisille. Heikko ja hajanainen Eurooppa on putputtimelle hyvin mieluista. Erotaan EU:sta tänään! Liitytään Venäjään huomenna!
- Anonyymi
Nato.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nato.
Sehän se on aina automaattisesti auttamassa. Apua tulee saman tien yhdysvalloista riippumatta kuka on presidentti. Unkari ja Turkki on nytkin tyrkyttämässä tukea. Nato jeesaa myös kauppaongelmissa ja muussakin mitä Kiina ja Venäjä keksii.
- Anonyymi
Varsinsisia venäläisiä on 100 miljoonaa. Miten ne "napsivat" 5kertaisen määrän ihmisiä orjikseen?
- Anonyymi
Voidaan liittyä,jos putinistit joutuvat Haagiin ja Venäjän alue tulee protektoraatiksi.
- Anonyymi
Eroon siitä olisi päästävä.... Eipä nytkään tullut apuun vaikka suomi on sähkökriisissä. Silloin kun kreikka oli hätää kärsimässä niin johan suomikin auttoi rahallisesti... Jos suomi körsii eniten sähkönhinnasta niin silloin eu on velvollinen autaamaan.... Auttajaa vaan ei näy..
- Anonyymi
Sähkönhinta tulee romahtamaan lähivuosina. Uudet innovaatiot sen takaavat. Sanokaa sanoneen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sähkönhinta tulee romahtamaan lähivuosina. Uudet innovaatiot sen takaavat. Sanokaa sanoneen.
Uudet innovaatiot? 😂😂😂😂
- Anonyymi
Tuleeko myös turhien aloitusten määrä romahtamaan tällä palstalla ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391207Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä2841051Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s297896Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25879Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33771Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte192649- 61575
- 40526
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine88510Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁59477