Jos ajaa suoralla maantiellä poliisia vastaan kaukovalot päällä

Anonyymi-ap

yöllä eikä kuski laita lähivaloja poliisiauton lähestyessä "valomerkeistä" huolimatta, niin lähteekö poliisi perään pillit ulvoen?

4

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lähtee, koska kuljettaja voi olla rattijuoppo, auto on varastettu, tai katsastamaton, kuljettajalla ei ole ajokorttia, auto on epäkuntoinen, verot maksamatta, jne..

    • Anonyymi

      Voin lohdutukseksi kertoa että se poliisimaija ei kulje kuin sen 155-168km/h, Että jos tuon ylitse kulkee alla oleva autosi niin voit jätättää poliisit jos osaat ajaa ja pysyt tiellä. Itse laskeskelisin että sellaiset 210-220km/h riittäisi siihen että voisi jo vähän leikkiä poliisipartion kanssa ja mahdollisesti härnätä ja ärsyttää poliisia lisää takaa-ajon aikana että sitten kun päättäisi heidät karistaa niin muutaman kilometrin paukuttaisi 220km/h karkuun ennenkuin alkaisi edes löysäilemään.

      • Anonyymi

        Minä taas voin kertoa, että poliisimaijoissa on radiopuhelimet, joilla poliisit saavat valon nopeudella yhteyden muihin partioihin. Tästä seuraa se, että vaikka pakenijan auto kulkisi vielä kovempaa, kuin 220 km/h, niin piikkimatto odottaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      75
      1390
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      243
      1269
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      1076
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      255
      1048
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      775
    6. 65
      744
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      727
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      708
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      671
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      627
    Aihe