Leveet ja hyvin pukeutuneet turistit huenoilla suxiboxeilla valloittivat hyryn kaupat nyt ne ovat päässeet loman viettoon ukkohallaa👍Aika moni painu myös suoraan ohi vitos tiellä Kuusamoon päin. Hyvää joulua paikallisille ja turisteille.
Vastaukset 20
- Anonyymi
Mutta Paljakka pisti heti paremmaksi; Siellä ei tarvita ehki suksiboxia! Voipi tissutella mökissä koko joulun.
- Anonyymi
Paljakan koulussa Nante esitti opettajalle kysymyksen:
-Ope onko sanoilla pistää ja panee mitään eroa?
-No Nante, jos sinä pistät karkin toiseen taskuun ja panet karkin toiseen, ei niillä asioilla ole mitään eroa, selitti opettaja
-Niin mutta minusta on ero siinä pistääkö isä sian kuoliaaksi, vai paneeko se sen kuoliaaksi, kommentoi Nante.
Nanten joululoma alkoi heti tämän jälkeen...- Anonyymi
Sinä voit tunkea nantesi sinne minne ei aurinko paista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä voit tunkea nantesi sinne minne ei aurinko paista.
Upea kommentti!
-Nante - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä voit tunkea nantesi sinne minne ei aurinko paista.
👍👍👍
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
👍👍👍
En edes tajua hyrynsalmen 24 palstaa lässytetään varmasti vuodesta toiseen jostain ihmeen nantesta? Mikä on Nante? Heti kun jossain luker edes jotain nante juttua en edes lue sitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä voit tunkea nantesi sinne minne ei aurinko paista.
Nante on jouluna nähty auringonpaisteessa Espanjassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En edes tajua hyrynsalmen 24 palstaa lässytetään varmasti vuodesta toiseen jostain ihmeen nantesta? Mikä on Nante? Heti kun jossain luker edes jotain nante juttua en edes lue sitä.
Nante on varmaan yksi tunnetuimmista hyrynsalamelaisista.
- Anonyymi
Ei kuulemma ole latuja mitä hiihtää. Hyvä Hyrynsalmi☹️
Satsataan vaan kelkalla ajoihin tiellä.- Anonyymi
Höpö höpö, ladut on kunnossa.
- Anonyymi
Erämiehet menee pikku tuomivaaran toiselle laelle hiihtaa suoraan lumi hankee siellä alkaa laajoja erämaa alueita missä voi hiihtaa kelpoisesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpö höpö, ladut on kunnossa.
EI KUULEMMA OLE!!!
- Anonyymi
Paljakan koululla oli raittiuskilpakirjoitukset, kuten aikoinaan kansakoulussa oli tapana. Valtakunnallisen kilpailun aiheeksi annettiin:
''Kun alkoholi turmeli kodin''
Nante alkoi väkertämään omaa tarinaansa.
Hän kirjoitti elävän kertomuksen, jossa Nanten veli (Ragnar) alkoi tekemään kiljua huoneessaan. Valitettavasti veli ei hoksannut laittaa kiljupänikkään vesilukkoa. Koko satsi räjähti huoneessa. Veljesten isä joutui tapiseeraaman huoneen. Nante oli apuna, koska hänellä oli vapaata koulusta.
Hyvää Joulua, t. Nante- Anonyymi
Valehtelet, jos kiljupöntössä ei oo tulppaa niin käymispaine pääsee purkautumaan koko ajan pöntöstä jolloin se ei voi räjähtää, terveisin kiljuammattilainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valehtelet, jos kiljupöntössä ei oo tulppaa niin käymispaine pääsee purkautumaan koko ajan pöntöstä jolloin se ei voi räjähtää, terveisin kiljuammattilainen.
Eikä se vesilukkokaan mikään tulppa ole, päästää hiilidioksidin kuplina veden läpi. Vesilukon tehtävä on nimenomaan päästää kehittyvä paine pois astiasta ja samalla estää epäpuhtauksien pääsy ulkopuolelta astiaan. Tietysti jos astia on täysin tiivis umpinainen, ei ole reikää ollenkaan mihin vesilukon laittaisi niin kyllä se sitten posahtaa jossain vaiheessa.
- Anonyymi
Onko muka hienoja suksiboxeja olemassa?😂
- Anonyymi
On, ne mitkä sisältää anopin😉.
- Anonyymi
Nantelta kysyttiin mikä ero on tortulla ja piparilla. Nante sanoi 30 vuotta.
- Anonyymi
Torttu väännetään hyyskään.
- Anonyymi
Tuovat kunnan kauppoihin euroja, mikäli tekevät ostoksia. Sehän on matkailun yksi osa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen271549- 751289
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔841241Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m101074Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t1291045- 72936
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.91909Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok143737Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast52722Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.86697Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää54623- 146614
- 50599
- 28598
Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t13589Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua91587Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä23581- 37568
Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.94566- 46553