Ei mikään ihme että ihmisillä on vaikeaa ymmärtää kissoja

Anonyymi-ap

Kissat osaavat 100 erilaista ääntä ja noin 34 erilaista elettä mikä tarkoittaa, että niiden sanavarasto on 580 717 429 720 889 409 486 981 450 mahdollista eri ääni ja eleyhdistelmää.

9

360

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kissa on hyvin älykäs eläin ja ehkä siitä syystä saanut kissavihat päälleen.

      • Anonyymi

        Koira on narsistin jatke


    • Anonyymi

      Kissan häntä kertoo kaiken

      • Anonyymi

        Häntä ei valehtele


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Häntä ei valehtele

        Hännästä näkee ilot ja surut


    • Anonyymi

      Älykkään lemmikin voi helposti kouluttaa etsimään huumeita, räjähteitä, hometta ja kadonneita ihmisiä metsästä sekä raunioista. Poliisi, tulli, rajavartilaitos ja sokeat käyttävät apunaan koulutettuja koiria, miksi kissoja ei ole kyseisissä tehtävissä?

    • Anonyymi

      Kissan voi helposti kouluttaa pysymään omalla pihalla, ettei mene naapureiden pihoihin ulostamaan ja levittämään toxmolpasma loisia istutuksiin, hiekkalaatikoihin ja kasvimaille.

    • Anonyymi

      Koiranvihaajat kritisoivat kun kissat eivät saa kaikilta arvostusta. Omistaja on vastuussa lemmikistään, ei kenenkään ulkopuolisen tarvitse olla kiinnostunut kissoista tai koirista.

    • Anonyymi

      meillä kissa ymmärsi paljon sanoja...esim pyörähdä siihen niin kissa pyörähti jalkojen eteen makuulle, haeppa karkkia niin kissa haki, jos kissalle huusi että heti pois sieltä niin kissa tuli pois esim linnunpöntöltä tai rannasta jne..kissat siis oppii sanoja ja niiden tarkoituksia. pentu kissana kissa näki ratktorin ja juoksi sisälle piiloon,sanoi että märkö tuli...niin siitä lähtien sana mörkö oli kissalle merkki että täytyy piiloutua..aina kun lumitraktori tuli talvella niin kissa piiloutui sängyn alle..kissat oppii siis eri ääniä ja niiden merkityksen varoitus jne. esim auto äänet se oppii helposti..mikä on talon auto ja mikä vieraan..tunnistaa omistajan sekä äänen että ulkonäön perusteella..meillä kissa katsoi aina ikkunasta ennekuin tuli sisälle onko vieraita ja jos oli niin ei tullut sisälle..joskus jopa vieraan haju sai kissan epäilemään että talossa on vieraita eikä tullut sisälle aivan heti..

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3839
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2974
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      9
      1872
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1608
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1089
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      728
    Aihe