Eurojackpot 800 000e

Anonyymi-ap

Nyt ossui Parikkalaan. Kuka voitti, juorulinjat kuumina

7

777

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taas! Parikkalaan tuli silloin niitä veikkauksen isoja Naapuri-pelivoittoja...niillä rahoilla hyvä panostaa nyt isosti peleihin.
      Onnittelut!!

    • Anonyymi

      Voittosumma on tarkalleen 864 000 ellei voittajalla olut systeemikuponki. Silloin voittosumma voi olla vieläkin isompi. Onnittelut,! Voittaja pääsee varmasi "rahahuolistaan" jos niitä sattuu olemaan.

      • Anonyymi

        Johan se olisi tuossa voittosummassa näkynyt, jos olisi systeemi ollut.
        Etkö muka tuota tiennyt?????


      • Anonyymi

        Voittajalle voisin kertoa. Miljoonan pystyy tuhlaamaan melko helposti huonolla rahankäytöllä jopa 5 vuodessa. Ja sitten kun on tottunut rahankäyttöön, menee nopeasti miinukselle.
        Kari tietää.


      • Anonyymi

        Jos voittaisin noin suuren summan, ostaisin itsellen uudet kesä- ja talvikengät, uudet lämpimämmät vaatteet ja turkislakin. Keskeyttäisin Kelan työttömyysavustuksen ja muuttaisin Venäjälle ja liittyisin johonkin klaaniin ja auttaisin sitä ennaltaehkäisevin toimin ja neuvoin pysymään pystyssä.

        Ai miksi sinne? Luettuani lännen medioiden juttuja Venäjästä, ei voisi olla selvempää, että pahan valtakunta on siirtynyt idästä länteen. Se muutti vain lipun värin ja valuutan nimen. Se kiihotti suomalaisia lähtemään Ukrainaan taistelemaan vääryyden puolesta, ja kutsui ison rapakon takana olevat rakkikoirat Suomeen "turvallisuuden nimissä".
        Samaan selitykseen vedoten lyötiin rajat kiinni ennen määräaikaa, suomalaisistakaan välittämättä, joista luotiin melkein kuin puolpakolaisia.

        Jos noin toimitaan rauhanaikana, entä sitten sota-aikana?! Kansalaiset halusivat tulla kotiin, ja keitä vastaan lähetettiin mellakkapoliiseja (joilla on oikeus käyttää järkeä vain, jos hallitus antaa luvan?)


    • Anonyymi

      Nuo lottovoitot pitäisi kieltää. Yhdelle hitonmoinen summa rahaa. Älytöntä! Ja varmasti ei ollut halua jakaa tarvitseville!
      Jotkut on tehneet voiton takia jopa itsemurhan. Pahinta vielä, jos luonne on rahanahne.

      Oli kerran niin säästäväinen tyyppi, että vannotti, että hänen tililtään löytyvää summaa ei jaeta kenellekkään, vaan ne haudataan shekkiin kirjoitettuna hänen mukanaan.
      Hän teki tästä testamentinkin, jossa mainitsi asian, ja niinpä tyypin kuoltua sukulainen otti tyhjän shekkipaperin, kirjoitti summan siihen tyhjälle puolelle, tipautti sen hautaan, tyhjäsi tilin asianajajan avustuksella, ja jakoivat sitten perinnön muiden kanssa.

    • Anonyymi

      Sijoittaa vaan ja elellä tuotoilla mukavasti, ei yli varojen nii se homma pyörii vaikka kymmenen vakaan firman osakkeita ja metsäpalsta hyvä alku

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      126
      10842
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      111
      6201
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      163
      5517
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      55
      5376
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      70
      4329
    6. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      120
      4271
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3801
    8. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      24
      3797
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      13
      3476
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      78
      3062
    Aihe