Eurojackpot 800 000e

Anonyymi-ap

Nyt ossui Parikkalaan. Kuka voitti, juorulinjat kuumina

7

783

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taas! Parikkalaan tuli silloin niitä veikkauksen isoja Naapuri-pelivoittoja...niillä rahoilla hyvä panostaa nyt isosti peleihin.
      Onnittelut!!

    • Anonyymi

      Voittosumma on tarkalleen 864 000 ellei voittajalla olut systeemikuponki. Silloin voittosumma voi olla vieläkin isompi. Onnittelut,! Voittaja pääsee varmasi "rahahuolistaan" jos niitä sattuu olemaan.

      • Anonyymi

        Johan se olisi tuossa voittosummassa näkynyt, jos olisi systeemi ollut.
        Etkö muka tuota tiennyt?????


      • Anonyymi

        Voittajalle voisin kertoa. Miljoonan pystyy tuhlaamaan melko helposti huonolla rahankäytöllä jopa 5 vuodessa. Ja sitten kun on tottunut rahankäyttöön, menee nopeasti miinukselle.
        Kari tietää.


      • Anonyymi

        Jos voittaisin noin suuren summan, ostaisin itsellen uudet kesä- ja talvikengät, uudet lämpimämmät vaatteet ja turkislakin. Keskeyttäisin Kelan työttömyysavustuksen ja muuttaisin Venäjälle ja liittyisin johonkin klaaniin ja auttaisin sitä ennaltaehkäisevin toimin ja neuvoin pysymään pystyssä.

        Ai miksi sinne? Luettuani lännen medioiden juttuja Venäjästä, ei voisi olla selvempää, että pahan valtakunta on siirtynyt idästä länteen. Se muutti vain lipun värin ja valuutan nimen. Se kiihotti suomalaisia lähtemään Ukrainaan taistelemaan vääryyden puolesta, ja kutsui ison rapakon takana olevat rakkikoirat Suomeen "turvallisuuden nimissä".
        Samaan selitykseen vedoten lyötiin rajat kiinni ennen määräaikaa, suomalaisistakaan välittämättä, joista luotiin melkein kuin puolpakolaisia.

        Jos noin toimitaan rauhanaikana, entä sitten sota-aikana?! Kansalaiset halusivat tulla kotiin, ja keitä vastaan lähetettiin mellakkapoliiseja (joilla on oikeus käyttää järkeä vain, jos hallitus antaa luvan?)


    • Anonyymi

      Nuo lottovoitot pitäisi kieltää. Yhdelle hitonmoinen summa rahaa. Älytöntä! Ja varmasti ei ollut halua jakaa tarvitseville!
      Jotkut on tehneet voiton takia jopa itsemurhan. Pahinta vielä, jos luonne on rahanahne.

      Oli kerran niin säästäväinen tyyppi, että vannotti, että hänen tililtään löytyvää summaa ei jaeta kenellekkään, vaan ne haudataan shekkiin kirjoitettuna hänen mukanaan.
      Hän teki tästä testamentinkin, jossa mainitsi asian, ja niinpä tyypin kuoltua sukulainen otti tyhjän shekkipaperin, kirjoitti summan siihen tyhjälle puolelle, tipautti sen hautaan, tyhjäsi tilin asianajajan avustuksella, ja jakoivat sitten perinnön muiden kanssa.

    • Anonyymi

      Sijoittaa vaan ja elellä tuotoilla mukavasti, ei yli varojen nii se homma pyörii vaikka kymmenen vakaan firman osakkeita ja metsäpalsta hyvä alku

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      92
      17118
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      38
      9907
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      28
      4891
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      233
      3865
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3123
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2820
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      110
      2771
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2712
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      50
      2607
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      2480
    Aihe