Miten poistan Hotmailin osoitteen

Anonyymi-ap

Kun siihen on alkanut tulla liikaa törkeitä ehdotuksia?

17

1161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paina del näppäintä.

    • Anonyymi

      Pitää myös tietää mitä dellaa. Paras konsti on avata rekisteritiedosto ja hakea kaikki mikä viittaa Hotmailiin. Ensin maalaat ne kaikki ja sitten painat delliä.

      • Anonyymi

        Tuo auttoi minulla. Ei ole tullut yhtään roskapostia sen jälkeen. Tosin mitään muutakaan postia ei ole näkymnyt. Samalla meni koko wintoosakin toimimattomaksi mutta se ei haittaa kunhan vaan ei tule roskapostia.


      • Anonyymi

        Just joo. Tuo oli varmaankin jonkinlainen aivopieru? Ai että sorkkimaan Windowsin rekisteriä vain sen takia, että haluaa poistaa sähköpostitilin? Oletko jotenkin tyhmä? Miksi ihmeessä moinen muka olisi tarpeen? Sitäpaitsi eikös tämä ollut älypuhelimiin liittyvä kysymys eikä Windowsiin liittyvä?


    • Anonyymi

      Jos murheet on tuon asteisia niin kannattaisikohan keskittyä lukemaan vaikka Aleksis Kiven teosta Seitsemän veljestä. Siinä unohtuu kaikki kummalliset ongelmat vaikkapa Hotmailin kanssa.

      • Anonyymi

        Mikä luku sieltä pitää lukea missä annetaan ohjetta hotmailin poistoon?
        Ei viitsis koko kirjaa lukea koska se ei ainakaan alussa vaikuta mitenkään jännittävältä tai eroottiselta.


    • Anonyymi

      Eikös tämä ole telefinland palstaniin eikö ne osaa itse vastata noin helppoon kysymykseen?

    • Anonyymi

      Tilaa poisto-ohjelma. Et sitä muuten saa poistettua.

    • Anonyymi

      Aja tuo kolmeen kertaan niin varmasti lähtee: Bulk Crap Uninstaller (portable) v4.16

    • Anonyymi

      On se käsittämätöntä, että tässä ketjussa ei ole ainuttakaan asiallista vastausta tohon alottajan kysymykseen. Ilmeisesti porukka ei osaa vastata joten pitääkirjotella kaikenlaista sontaa.

    • Anonyymi

      Riippuu täysin siitä mitä tarkotat hotmail -osoitteen poistamisella. Haluatko siis poistaa hotmail -sähköpostitilin kokonaan, niin että tili suljetaan ja poistetaan palvelimelta? Vai haluatko vain poistaa hotmail -tilin jostakin käyttämästäsi sähköpostiohjelmasta? Ensimmäisessä tapauksessa koko hotmail -tili suljetaan, sähköpostit poistetaan ja sähköpostiosoite poistuu käytöstä. Jälkimmäisessä tapauksessa tiliä ei suljeta ja poisteta hotmailin palvelimelta ja voit halutessasi ottaa sen saman tilin myöhemmin uudelleen käyttöön jossain sähköpostiohjelmassa ilman, että vanhoja sähköposteja menetetään.

      Ilmeisesti ainakin luultavasti käytät hotmail -sähköpostitiliä älypuhelimella, koska kirjotat kysymyksen tälle alueelle.

      Jos haluat vain poistaa hotmail -tilin jostain sähköpostiohjelmasta poistamatta tiliä kokonaan niin se miten sähköpostitili poistetaan tietystä sähköpostiohjelmasta riippuu puolestaan siitä mitä sähköpostiohjelmaa käytät hotmail -sähköpostien lukemiseen ja kirjoittamiseen.

      Eli jos asia on vielä ajankohtainen, kerro vähän lisää siitä mitä haluat tehdä. On vaikea antaa mitään ohjetta kun ei tiedä mitä tarkalleenottaen haluat tehdä.

      T. miksuh

      • Anonyymi

        Ikivanha ketju! Hei haloo..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ikivanha ketju! Hei haloo..

        Minä en ole se, joka ketjun etualalle toi. Ketju oli jo etualalla kun vastasin ketjuun. Ja eipä tähän ketjuun kukaan muukaan näytä lähettäneen mitään järkevää vastausta, kuten tuossa aiemmin jo joku sanoikin.

        T. miksuh


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä en ole se, joka ketjun etualalle toi. Ketju oli jo etualalla kun vastasin ketjuun. Ja eipä tähän ketjuun kukaan muukaan näytä lähettäneen mitään järkevää vastausta, kuten tuossa aiemmin jo joku sanoikin.

        T. miksuh

        Mutta sinä vastasit katsomatta ketjun aloitusviestiä...


    • Anonyymi

      Vuoden 22 joulu ei ole ikivanhoja aikoja sitten joten kaikki vastaukset aloittajan ongelmaan ovat vielä hyvin ajankohtaisia.

      • Anonyymi

        Eivät ole enää


    • Anonyymi

      Joulu tulee vasta kesän ja syksyn jälkeen joten ei mitään kiirettä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      461
      8268
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      116
      5687
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      116
      4711
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      215
      4600
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      36
      4519
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      55
      4023
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3890
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      79
      3772
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      44
      3710
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      97
      3558
    Aihe