Kun siihen on alkanut tulla liikaa törkeitä ehdotuksia?
Miten poistan Hotmailin osoitteen
17
1125
Vastaukset
- Anonyymi
Paina del näppäintä.
- Anonyymi
Pitää myös tietää mitä dellaa. Paras konsti on avata rekisteritiedosto ja hakea kaikki mikä viittaa Hotmailiin. Ensin maalaat ne kaikki ja sitten painat delliä.
- Anonyymi
Tuo auttoi minulla. Ei ole tullut yhtään roskapostia sen jälkeen. Tosin mitään muutakaan postia ei ole näkymnyt. Samalla meni koko wintoosakin toimimattomaksi mutta se ei haittaa kunhan vaan ei tule roskapostia.
- Anonyymi
Just joo. Tuo oli varmaankin jonkinlainen aivopieru? Ai että sorkkimaan Windowsin rekisteriä vain sen takia, että haluaa poistaa sähköpostitilin? Oletko jotenkin tyhmä? Miksi ihmeessä moinen muka olisi tarpeen? Sitäpaitsi eikös tämä ollut älypuhelimiin liittyvä kysymys eikä Windowsiin liittyvä?
- Anonyymi
Jos murheet on tuon asteisia niin kannattaisikohan keskittyä lukemaan vaikka Aleksis Kiven teosta Seitsemän veljestä. Siinä unohtuu kaikki kummalliset ongelmat vaikkapa Hotmailin kanssa.
- Anonyymi
Mikä luku sieltä pitää lukea missä annetaan ohjetta hotmailin poistoon?
Ei viitsis koko kirjaa lukea koska se ei ainakaan alussa vaikuta mitenkään jännittävältä tai eroottiselta.
- Anonyymi
Eikös tämä ole telefinland palstaniin eikö ne osaa itse vastata noin helppoon kysymykseen?
- Anonyymi
Tilaa poisto-ohjelma. Et sitä muuten saa poistettua.
- Anonyymi
Aja tuo kolmeen kertaan niin varmasti lähtee: Bulk Crap Uninstaller (portable) v4.16
- Anonyymi
On se käsittämätöntä, että tässä ketjussa ei ole ainuttakaan asiallista vastausta tohon alottajan kysymykseen. Ilmeisesti porukka ei osaa vastata joten pitääkirjotella kaikenlaista sontaa.
- Anonyymi
Riippuu täysin siitä mitä tarkotat hotmail -osoitteen poistamisella. Haluatko siis poistaa hotmail -sähköpostitilin kokonaan, niin että tili suljetaan ja poistetaan palvelimelta? Vai haluatko vain poistaa hotmail -tilin jostakin käyttämästäsi sähköpostiohjelmasta? Ensimmäisessä tapauksessa koko hotmail -tili suljetaan, sähköpostit poistetaan ja sähköpostiosoite poistuu käytöstä. Jälkimmäisessä tapauksessa tiliä ei suljeta ja poisteta hotmailin palvelimelta ja voit halutessasi ottaa sen saman tilin myöhemmin uudelleen käyttöön jossain sähköpostiohjelmassa ilman, että vanhoja sähköposteja menetetään.
Ilmeisesti ainakin luultavasti käytät hotmail -sähköpostitiliä älypuhelimella, koska kirjotat kysymyksen tälle alueelle.
Jos haluat vain poistaa hotmail -tilin jostain sähköpostiohjelmasta poistamatta tiliä kokonaan niin se miten sähköpostitili poistetaan tietystä sähköpostiohjelmasta riippuu puolestaan siitä mitä sähköpostiohjelmaa käytät hotmail -sähköpostien lukemiseen ja kirjoittamiseen.
Eli jos asia on vielä ajankohtainen, kerro vähän lisää siitä mitä haluat tehdä. On vaikea antaa mitään ohjetta kun ei tiedä mitä tarkalleenottaen haluat tehdä.
T. miksuh- Anonyymi
Ikivanha ketju! Hei haloo..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ikivanha ketju! Hei haloo..
Minä en ole se, joka ketjun etualalle toi. Ketju oli jo etualalla kun vastasin ketjuun. Ja eipä tähän ketjuun kukaan muukaan näytä lähettäneen mitään järkevää vastausta, kuten tuossa aiemmin jo joku sanoikin.
T. miksuh - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä en ole se, joka ketjun etualalle toi. Ketju oli jo etualalla kun vastasin ketjuun. Ja eipä tähän ketjuun kukaan muukaan näytä lähettäneen mitään järkevää vastausta, kuten tuossa aiemmin jo joku sanoikin.
T. miksuhMutta sinä vastasit katsomatta ketjun aloitusviestiä...
- Anonyymi
Vuoden 22 joulu ei ole ikivanhoja aikoja sitten joten kaikki vastaukset aloittajan ongelmaan ovat vielä hyvin ajankohtaisia.
- Anonyymi
Eivät ole enää
- Anonyymi
Joulu tulee vasta kesän ja syksyn jälkeen joten ei mitään kiirettä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv4123159Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,12309Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k702302Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll201950Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1761477Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel91333Sukupuolen merkitys elämässäsi?
Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el2011129Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne
niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,441052- 91949
Iltalehden evästeasetukset
No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee101892