Mukavin kuukautissuoja?

Anonyymi-ap

Mikä on teidän mielestä mukavin kuukautissuoja? Minulla on ollut nyt parit menkat, ja olen käyttänyt siteitä. Tamppoonia kokeilin, mutta se tuntui tori epämukavalta, ja sain siitä paniikin, enkä pystynyt pitää sitä. En tykkää yhtään käyttää siteitä. Tuntuu kuin olisi vaipat jalassa, ja tuntuu että se törröttää takapuolesta. Tuntuu myös että se ei toimi, vaan kaikki vuoto jää ihoon kiinni eikä edes valu siteeseen. Siteen kanssa on myös vaikea olla, koska se tuntuu niin isolta.

Mikä on teidän mielestänne mukavin kuukautissuoja, ja mitä suojia te käytättä?

4

424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pakkohan sun jotain suojaa on käyettävä.On olemassa menkkapikkuhousuja.Kokeile niitä.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😍 ­­N­­y­m­­­f­o­­­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17681795g

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Minä olen käyttänyt päivällä tamponia koska se on taatusti huomaamaton. Alkuun käytin ilman asetinta olevaa mallia, mutta sittemmin huomasin ja opin, että sellainen asettimella varustettu on paljon helpompi saada mukavasti paikoilleen kuin pelkästään sormilla asetettava ja siirryin Tampaxiin.

      Öisin käytän terveyssidettä ja maxi mallisia tiukasti istuvia pikkareita ja siteistä sellainen isompi Vuokkoset yöside on ehdoton suosikkini joiden kanssa ei ole tullut ohivuotoja.

    • Anonyymi

      Siteitähän on monenlaisia ja monenkokoisia. Päivällä ei kannata pitää isoa yösidettä pömpöttämässä. Normaali päiväside tiukoissa mutta riittävän korkeissa housuissa (esim Sloggi maxi) on huomaamaton ja lähes tuntumaton ratkaisu. Side pitää asettaa housuihin suhteellisen eteen, ei pyllyvakoon asti, jolloin se on tönkkö eikä edes hoida tehtäväänsä parhaalla tavalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      136
      7544
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      29
      2886
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      316
      1692
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      256
      1373
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      106
      1194
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1139
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1042
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      916
    9. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      901
    10. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      19
      898
    Aihe