Joulun tähti

Anonyymi-ap

Vuokralaisen kannattaa ehdottomasti huomioida tämäkin, usein unohdettu, asia aina vuokraa maksaessaan: Siis pehmeä thump kuului tämän vuoden mallia olevan 220d ceemelin sulkeutuvasta ovesta. Ei, ei siinä mitään outoa ole, se kuulostaa vaan sellaiselta kassakaapin ovelta :) Sitten tuskin havaittavan vavahduksen myötä napista käyntiin ja kuvittelemaan kuulevansa Mersulle ominaista arvokasta naksutusta, mitään oikeaa ääntähän ei sisälle kuulu mutta ehkä te arvoisat Asiakkaat sentään ulkona liukastellessanne sen kuulette.

Tästä päästäänkin itse asiaan; mihinpä oli "pukilla" matka? Ja vieläpä Joulun jälkeen? Miksi 220deen melkein 200 "poroa" piti valjastaa reen eteen? No vuokrankorotusilmoituksien jakamista varten tietenkin! Vuokrat nousevat kun kaikki on niin kallista! Kaikkihan sen tietää! Tyhmätkin, siis lurkit! Ei vain Ceemelit ja "pukin" canarian ja thaimaan matkat vaan kaikki muukin on nyt Kallista! Vuokralurkki on tosiaan niin tyhmä että jopa selitykset lurkin itsensä maksamista sähkön ja veden kohonneista hinnoistakin menevät läpi! :D Kaiken takana on lähivuodet tietenkin, ei vähempää kuin itse Putler! Se Putler nostaa vuokrat, en minä!! :D

No tämä tässä selittääkin miksi yksi on salavarakas Asunto-sijoittaja ja toinen PA Lurkki. Yhdellä Virka, toisella paskaduuni, yksi sijoittaa viisaasti toinen työntää vähät rahansa aineisiin tai jollekin puliveivarille kuten ilmastoaneisiin tai propagandalehtiin. Aivan kuten Jeesus jo sanoi tyhmälle miehelle joka hautasi talenttinsa hopeaa: se nyt vaan on näin, aina ja iankaikkisesti, se on Leninin ja muiden "vihreiden" sekä Jumalan tahto..

1

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

      🔞 ­N­y­m­­­f­­­o­m­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17681926V

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      35
      2236
    2. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1303
    3. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1298
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1226
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1171
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      884
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      769
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      731
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      21
      572
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      565
    Aihe