Kannabis lailliseksi, uusi kansalaisaloite muuttaakseen kannabiksen oikeaan asemaan

Anonyymi-ap

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/11377

Siinä osoite missä on perusteltu täydellisesti miksi kannabiksen ei pitäisi olla laitonta. Kansalaisaloite on kirjoitettu asiallisesti ja puhuu täyttä asiaa. Ei oikein jätä tilaa ihmisille ketkä lukee uutisista kun joku kuolee huumeisiin ja huutaa että "Nää mömmöt pitää pitää laittomana koska muuten meidän yhteiskunnasta tulee zombeja ja rikollisia." Jos oot kannabista vastaan niin käy edes lukemassa toi ja tuu sit kertoo miks sen pitäis olla laitonta faktaperäsillä perusteilla. Käykää allekirjottaa niin saadaan ees yksi älytön laki kuntoon.

4

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessa on Jo tarpeeksi paljon Myrkynvihreitä Huume-Hörhöjä !
      Ei kannata Huumeita laillistaa ! JauhoJengejäkin on liikaa !
      Se on Rapanen loppu, kun alkaa leikkiä Huumeiden kanssa !

    • Anonyymi

      Käyppä lukee toi kansalaisaloite kokonaisuudessaan ennen ku tuut huutelee. Kun kannabis laillistetaan niin sitä voidaan valvoa. Toisin sanoen sen sisältämiä aineita ja sen käyttöä. Nämä "huumehörhöt" vähenevät kun saavat turvallisesti käyttää pilveä. Sama hommahan se on vaarallisen alkoholihuumeen kanssa. Ei paljoo näy sellasia ketkä käyttää tätä metanolimyrkkyä mutta sit on sellaisia ketkä juo sivistyneesti oluen työpäivän jälkeen koska se on laillista ja siksi turvallisempaa kuin mitä olis laittomana. Me ei voida täysin estää ketään käyttämästä päihteitä, mutta me voidaan tehdä niistä turvallisempia. Laittomuus on vain siinä esteenä.

    • Anonyymi

      Miksi pitäisi laillistaa? Kielletään samoin tein kaikki päihteet, turhia ovat kaikki.

    • Anonyymi

      Taitaa jäädä vajaaksi tällä kertaa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      134
      2724
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      261
      2307
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      22
      1413
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1082
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      97
      1040
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1013
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      932
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      55
      828
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      771
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      277
      752
    Aihe