En usko että suomalaisten elinikä voi nousta sataan kun katsoo nuoria jotkä vetää sätkää, huumeita, pikaruokaa, energiajuomia, eikä pääse alakoululaisena kyykkyyn eikä jaksa juosta ja ylipainoisia, diabeetikkoja ja maksa-arvot kohonneena jo nuorena.
Paino ja eliniän odotus
3
1670
Vastaukset
- Anonyymi
*
Myrkynvihreän Huume-Hörhö nuoren eliniän odotus on - - - - - ? ?
- eikai sitä olekkaan !
HÄÄÄÄÄÄÄÄÄH HÄH HÄH HÄH HÄH HÄÄÄÄÄ JA LÄÄÄÄÄH
HÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄH HÄH HÄH HÄH HÄH HÄÄÄÄÄH JA LÄÄÄÄÄH
*- Anonyymi
HÄÄÄÄÄÄH HÄH HÄH HÄH HÄH HÄÄÄÄÄÄH ja LäääääääH
- Anonyymi
Ei kuitenkaan kaikki nuoret tee kuten aloituksessasi kirjoitit. Mitä elinkaareen ennustus? Eiköhän paljon elinkaareen vaikuta geenitkin ja jo perimä sairaudet.Intter netti vain tuo tietoisuuteen myös kaiken negatiivisen.Vanhempien aikana kun olivat esim .teinejä,tai heidän vanhemmat. Ei ollut nettiä.Hyvin silloin valikoitiin paperi lehdet mitä kirjotetaan. Joten paljon jäi pimentoon mitä oikeasti tapahtui.Huumaavat aineet eri muodossa,eri nimet on aina ollut. Kylän jengitappelut ei tullut paperi lehtiin .ei mutkan rikollisuudet ellei olut kyse murhasta tai pankki ryöstöstä
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075210Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813696SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633590Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113500SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun443147Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1052339SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412336Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312184Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069